Audioknihy.net - Dva projekty od Popronu - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Dva projekty od Popronu

datum Ne 7 březen 2010, 11:59:43 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Chcete si vydat vlastní audioknihu nebo chcete dárkové hudební nosiče na přání?

Popron něco takového nabízí.

Jaké jsou podmínky?

ZÁKLADNÍ PODMÍNKY PROJEKTU "VYDEJTE CD U POPRONU"

Popron nabízí profesionální vydavatelský servis pro vydání hudebního alba na CD případně MC všem hudebním interpretům, kteří mají zajištěné podklady pro výrobu nosičů, uhradí část nákladů souvisejících s vydáním a uzavřou s Popronem smlouvu o spolupráci. Popron si vyhrazuje právo na základě poslechu nahrávky příp. posouzení výtvarného návrhu obalu spolupráci odmítnout, pokud by právní, technická nebo umělecká kvalita podkladů byla Popronem shledána nevyhovující.
 

1. Interpret je vlastníkem hotové studiové nahrávky v kvalitě potřebné pro výrobu zvukových nosičů. Potřebné technické úpravy bude po odsouhlasení interpretem Popron účtovat zvlášť.2. Interpret je vlastníkem podkladů pro výrobu obalů a tiskovin (litografické výtažky) v kvalitě potřebné pro výrobu tiskovin. Potřebné technické úpravy bude po odsouhlasení interpretem Popron účtovat zvlášť.
3. Popron uzavře s interpretem smlouvu, na jejímž základě pro něj zajistí veškeré činnosti související s vydáním alba na zvukových nosičích včetně vyroby kompletních zvukových nosičů vč. obalu (CD, MC), a to za cenu dle kalkulace. Přiložený ceník je orientační. Před zahájením výroby musí být interpretem cena plně uhrazena.
4. Ve smyslu smlouvy bude vlastníkem nosičů interpret, ale na základě smlouvy vyjdou nosiče pod značkou a katalogovými čísly Popron Music a Popron Music je bude skladovat, distribuovat, prezentovat a nabízet jako tituly vlastní.
5. Podle smlouvy bude Popron vyúčtovávat interpretovi čtvrtletně prodej CD, přičemž interpretovi bude náležet 70% z prodeje. Zbylých 30% náleží Popronu za jeho služby související s vydáním. Z tohoto podílu též Popron odvede poplatky OSA.

Službami Popronu se rozumí:

 • zajištění výroby
 • skladování nosičů
 • distribuce nosičů
 • zařazení nosičů do prodejních nabídek a katalogu Popronu
 • předání promo vzorků do médií a v případě zpětného zájmu zajištění kontaktu média s interpretem
 • zajištění administrativních a právních náležitostí souvisejících s vydáním nosičů

6. Interpret má právo bezplatně odebrat 100% celého nákladu, a však při odběru vyšším než 100 nosičů bude Popron nucen účtovat poplatek pro OSA v minimální výši, která momentálně činí 8,30 (4,14) Kč za CD.kalkulace 7. Orientační ceny kalkuace za zajištění vydání alba včetně výroby nosičů.
    500 CD, obal 4 stran..................40.000,- bez DPH, 1000 CD, obal 8 stran..................50.000,- bez DPH
     

 

Firma Popron Music nabízí produkt, který by mohl vhodně dotvořit image Vaší firmy. V záplavě nejrůznějších dárkových a propagačních předmětů se objevuje originální medium s několika funkcemi - CD. Kompaktní disk (CD) je díky vysoké úrovni zvukové reprodukce a vhodnému formátu ideálně využitelným prvkem v public relations a v oblasti vztahů k zákazníkům. Ocení jej firmy, které komunikují s okruhem klientů navyklých na určitý standard i v oblasti firemních propagačních předmětů. CD je obecně přijímán jako exkluzivní spotřební předmět kombinující hudební náplň a nápaditý design, který sice v určité vrstvě společnosti "zdomácněl", přesto je stále přijímán s jistou úctou. Na rozdíl od nejrůznějších novoročenek, kalendářů nebo potištěných kancelářských potřeb je CD trvalejší a nápaditější upomínkou firemní značky. Nabízí kromě plochy vizuální i zvukovou bázi pro libovolnou reklamní prezentaci. Do povědomí vstupuje dárkové CD jako ucelený PR-produkt s originální a původní hudební sestavou vybranou výhradně pro takový nosič, který může být případně doplněný i o zvukové spoty nebo sdělení.

 • PREMIUM CD je originální hudební kompilací vydanou pod značkou a dalšími grafickými atributy Vašeho výrobku
 • PREMIUM CD přináší ve zvukové složce i na obalu a potisku informace a sdělení podle Vašeho přání
 • PREMIUM CD je hudební sestavou určenou pro Vaše klienty
 • PREMIUM CD je produktem, který může vyjádřit filozofii Vaší firmy
 • PREMIUM CD má univerzální charakter

Nabízíme vám výběr z fonotéky několika set skladeb od klasiky po hard rock. Sestavit "svou" hudební kompilaci si můžete sami nebo ve spolupráci s naší dramaturgií, která připraví vhodné varianty. Na přání lze nahrávku doplnit o původní hudební snímky vytvořené "na míru". Hudební kompilaci lze proložit Vašimi reklamními spoty, znělkami, vzkazy a sděleními - v úvodu a mezi skladbami. Nosič může obsahovat i datovou stopu - CD-ROM. Vašim klientům a obchodním partnerům se tak dostane do ruky zcela jedinečná zvuková koláž, která cíleně ovšem nikoli násilně působí jako propagační předmět a netradiční medium zároveň.
Vyprodukované kompilaci můžete dát svůj grafický design, název nebo loga. Jsme samozřejmě připraveni předložit Vám i naše grafické návrhy. Doprovodná tiskovina může mít rozsah až 16 stran Vaší inzerce a informací.
Celá nabídka platí i pro magnetofonovou kazetu.

 

Další informace a kontakt: www.popronmusic.cz/index.aspx