Audioknihy.net - Edita Vališová: Na BiblioHelpu říkáme audioknihám ANO - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Edita Vališová: Na BiblioHelpu říkáme audioknihám ANO

datum Pá 2 duben 2010, 14:41:24 autor Bára kategorie_obrazek Kategorie Externisté

„Zaposlouchejte se do čistých tónů člověka, do zvuku slov a rytmu textu,“ láká web BiblioHelp na svých stránkách v části Audioknihy čtenáře a uživatele k „alternativní konzumaci“ svého knižního obsahu. Ten je na české poměry doslova unikátní – webový portál je zaměřen na prezentaci a zpřístupnění knih, které mají potenciál působit léčivě a hojivě. Jedná se o knižní tituly, které byly vybrány s ohledem na psychologické aspekty četby a které lze využít ve smyslu svépomoci – web je určen každému, kdo se beznadějně topí ve svých starostech a problémech. Uživatel zde nalezne tituly dotýkající se široké škály životních zátěžových situací, které se mohou v průběhu života vyskytnout u každého z nás (více naleznete v části O projektu).  Pomoci mohou beletristické tituly, naučná literatura, poezie, ale i audioknihy!

Jakým způsobem?

Léčba knihou neboli biblioterapie využívá k terapeutickým účelům jak psané, tak mluvené slovo – proto bylo od počátku s audioknihami na webu počítáno! V současné době je u záznamů všech knih z databáze BiblioHelp, ke kterým byly vydány zvukové protějšky, uveden odkaz vedoucí k dané zvukové knize („Koupit zvukovou knihu“) – viz např. kniha Alchymista (Paulo Coelho). Bližší informace o zvukových knihách na BiblioHelpu: Audioknihy na našem webu i kolem něj

Aktuálně  se jedná o 48 titulů nejrůznějších žánrů a tematických oblastí (duchovní literatura, pohádky, příběhy pro děti i pro dospělé, humoristické, dobrodužné a společenské romány apod.). Zastoupena jsou vydavatelství Audiostory, Popron music, Radioservis, a. s., Supraphon a Tympanum. V případě kratších prozaických útvarů, zejména pohádek, se odkazuje na souborná zvuková vydání – např. pohádka O zlaté rybce (Jan Werich) & audiokniha Jan Werich vypráví pohádky a povídky (Supraphon).

A pohádkami i skončíme. Také v nové knižní sekci na webu, v Pohádkoterapii, se dají audioknihy najít.  Konkrétně se jedná o tyto pohádky a dětské příběhy:


Audioknihám tedy říkáme opravdu ANO! (a to i do budoucna …) :-)

Edita Vališová