Audioknihy.net - Levné knihy a audioknihy - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Levné knihy a audioknihy

datum Út 20 duben 2010, 06:48:48 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Určitě všichni známe prodejny Levných knih, které jsou různě po naší republice.

Věděli jste, že vydali i audioknihy?

A jejich dvě audioknihy, které vydali.

 

Bible

Čtou: Josef Somr, Jan Potměšil, David Vávra, Petr Forman, Vít Brukner, Jan Vondráček, Dr. Ivan Vyskočil, Ladislav Matějček, Luboš Veselý, Aleš Juchelka, Jaroslava Kretschmerová, Lucie Trmíková, Marka Míková

1400 min. 2 CD (mp3)

Bible je nejrozšířenější a nejčtenější knihou v dějinách lidstva. Ať už jde o filozofii, literaturu, výtvarné umění, právo, etiku, či politiku, naše civilizace dosud zjevně či skrytě čerpá z biblického poselství. Znát postavy, příběhy a výroky této knihy knih patří k základům vzdělanosti každého člověka. Překlad 21.století přináší nadčasové poselství Bible v současné češtině. Usiluje o maximální věrnost původním hebrejským, aramejským a řeckým textům, zároveň však chce oslovit dnešní posluchače. CD 1 - Evangelium podle Matouše, Marka, Lukáše a Jana, skutky apoštolů, CD 2 - Pavlovy listy, list Jakubův, Petrovy listy, list Judův, Janovy listy a zjevení Janovo. Formát MP3.

Režie: Marka Míková


  bible

 

1984, George Orwell

Čte: Pavel Novotný

631 min, 2 CD (mp3)

Významný antiutopický román 1984 anglického spisovatele George Orwella (v anglickém originále vypsáno slovy Nineteen Eighty-Fourt) byl napsán roku 1949 a autor v něm popisuje svět, kde vládne totální režim, který podporuje permanentní válka. Cokoli proti kolektivnímu myšlení Strany je krutě trestáno, lidská individualita se stává zločinem. V zemi panuje velmi tvrdá diktatura v čele s tzv. Velkým bratrem (z díla ostatně pochází i známý výrok: Velký bratr tě sleduje!), jehož však – podobně jako úhlavního nepřítele Strany Emanuela Goldsteina – nikdy nikdo neviděl. Hlavním hrdinou románu je Winston Smith, který žije roku 1984 v Londýně ve fiktivní provincii nazývané Oceánie a pracuje na Ministerstvu pravdy, jež spravuje informace, zábavu, školství a umění. Winstonovým úkolem je „opravovat“ tiskoviny tak, aby vyhovovaly oficiální ideologii (angsoc), mezi jejíž ústřední hesla patří: Válka je mír; Svoboda je otroctví; Nevědomost je síla. Dvě CD ve formátu mp3.

Překlad: Eva Šimečková

Režie: Igor Froněk

1984

 

 

Název: Levné knihy, a. s.
Rok založení:  1994
Web:  www.levneknihy.cz
Kontakt: info@levneknihy.cz, e-shop@levneknihy.cz