Audioknihy.net - Novinka Španělská krev - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Novinka Španělská krev

datum St 28 duben 2010, 09:25:08 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

 RAYMOND CHANDLERŠPANĚLSKÁ KREV, to je nová audiokniha od Radioservisu. 

 Raymond Chandler je bezesporu nejvýznamnějším představitelem tzv. drsné školy detektivního románu. Narodil se v Chicagu. Studoval v Anglii, Francii a v Německu a svou kariéru začínal jako novinář. V r. 1917 vstoupil do kanadské armády a 1. sv. v. prožil většinou v zákopech. Po válce vystřídal několik zaměstnání, brzy však začal psát detektivní povídky  pro časopis Black Mask. Tady se zrodil jeho nejslavnější literární hrdina detektiv Marlowe, drsný a cynicky vtipný bojovník proti zločinu. Chandler se uplatnil i jako kritik a po úspěchu svých románů i jako scénárista. Ke konci života se však projevily jeho dřívější problémy s alkoholem, které měly vliv i na kvalitu jeho psaní. V roce 1955 se dokonce pokusil o sebevraždu. Zemřel o 4 roky později v Kalifornii.

 
Přesto mohl s klidným srdcem napsat v jednom ze svých dopisů: "Vzít podřaqdný literární žánr a udělat z něj skutečnou literaturu, to je samo o sobě jistý úspěch. Netvrdím to na základě vlastních informací, ale zdá se, že stovky spisovatelů si dnes jakž takž vydělávají na živobytí psanímn detektivek, protože jsem se přičinil o to, aby tento žánr získal uznání a dokonce i úctu."
 
OBSAH
1. Dvě střely z dvaatřicítky  19:31
2. Studené kotníky v bavlněných ponožkách    21:39
3. Cenné informace   19:02
4. Smrt za smrt        19:09
 
Rozhlasová nahrávka pochází z roku 1990.
 
Délka: 79:21 min.
Doporučená cena CD: 229 Kč

Hrají: 
Josef Somr, Svatopluk Skopal, Jiří Zahajský, Marie Drahokoupilová, Simona Stašová, Jaroslav Kepka, Miloš Hlavica a další....
 
chandler