Audioknihy.net - Druhá světová válka - komentované nahrávky - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Druhá světová válka - komentované nahrávky

datum Ne 2 květen 2010, 11:10:21 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

CD ve formátu MP3 - DRUHÁ SVĚTOVÁ VÁLKA13 hodin originálních komentovaných nahrávek včetně interaktivní mapy

Marek Janáč - Druhá světová válka

Toto CD se dá poslouchat i sledovat. Vyniká totiž přehledným zpracováním všech důležitých událostí 2. světové války ve zvuku i obraze. Přináší řadu méně známých dokumentů a ty, o nichž jste zatím jen četli, nabízí k poslechu v originálu. Součástí projektu je i deset komponovaných dokumentárních pořadů Válečný dekameron, nabízejících mimo jiné málo známé souvislosti mezi 2. světovou válkou a naší současností. Nadto CD obsahuje unikátní interaktivní mapu, díky níž se na největší konflikt lidských dějin můžete zaměřit v dosud netušených souvislostech. Díky možnosti pohybovat s linií fronty uvidíte, jak rychle útočící vojska Německa, Itálie a Japonska postupovala kupředu, kam až se na svých cestách dostala a jak rychle je pak obránci hnali domů. To vše doplněno desítkami dobových fotografií. 
CD mimo jiné obsahuje 89 tracků, např.:
Příčiny války a začátek tahanic o sudetské Němce, bezstarostnou čs. vládu, částečnou mobilizaci v ČSR, povstání sudetských Němců, Hitlerův nátlak na ČSR, Mnichovskou dohodu, útěk obyvatel ze Sudet, okupační armádu v ulicích Prahy, odůvodnění přepadu Polska, uzavření vysokých škol, atd. 
 
druhá světová válka
Válečný dekameron 1 - 10:
Pokusy na lidech, Věda ve službách války, Tajné a speciální zbraně, Atomová puma, Vyzvědači a agenti, Civilisté a vojáci, Boj propagandy, Velké omyly největší války, Co zůstalo a Neonacismus
 
Zvláštní kapitolu tvoří Zločin a trest - První výslech Karla Hermanna Franka, Přílet eskorty s K. H. Frankem na letiště v Ruzyni, Proces s K. H. Frankem před Národním soudem na Pankráci atd....
 
Seznam obětí 2. sv. války - vojáci, civilisté - národnosti, oběti koncentračních táborů atd...
 
Chcete-li si připomenout 2. světovou válku, téměř den po dni, událost po události, toto CD Vám bude velkým pomocníkem.  CD zároveň obsahuje unikátní interaktivní mapu, která se sama pohybuje a vše vám ukáže v dosud netušených souvislostech. Pouhým jedním kliknutím zjistíte, co se dělo v Africe právě ve chvíli, kdy Němci ztratili milion mužů u Stalingradu. Uvidíte, že na konci války bylo v Evropě ještě několik Němci obsazených území, která Spojenci nedobyli, i to, jak rychle útočící vojáci Německa, Itálie a Japonska postupovali kupředu, kam až se na svých cestách dostali a jak rychle je pak obránci hnali domů. To vše doplněno desítkami dobových fotografií.
 
popis:
audionahrávka + datová stopa - interaktivní mapa
 
Autor, průvodní slovo, mapa: Marek Janáč
Režie: Marek Janáč, Jaroslava Kaucká
Vydal: Radioservis, 2010
délka: 13 hod.