Audioknihy.net - Novinka Rozum a cit od Radioservisu - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Novinka Rozum a cit od Radioservisu

datum Pá 21 květen 2010, 07:24:13 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Vychází CD ve formátu MP3 - ROZUM A CIT od JANE AUSTENOVÉ. 

 

Světoznámý příběh o osudových láskách, nadějích a milostných zklamáních. od vydavatelství Radioservis. 

Hrají: 

Dana Černá, Jiří Štěpnička, David Novotný, Ljuba Krbová, Jana Preissová, Lukáš Hlavica, Václav Vydra, Pavel Soukup, Aleš Procházka, Blanka Bohdanová, Taťjana Medvecká, Věra Hučínová, Matěj Hádek, Klára Trojanová, Lenka Krobotová a další...
 
Jane Austenová (1775-1817)
 
Anglická spisovatelka, představitelka tzv. rodinného románu. Narodila se v rodině duchovního jako druhá najmladší z osmi sourozenců. Studovala krátce na soukromých středních školách v Oxfordu a Readingu. Další vzdělání a vztah k literatuře získala především četbou anglických i cizích autorů. Pro úzký okruh rodiny psala Jane Austenová již od patnácti let krátké prózy, básně i dramatické scény. Nikdy se neprovdala, po smrti otce žila s matkou a sestrou v Southamptonu, později v Chawtonu. Zde se věnovala rozsáhlejší tvorbě, připravovala k vydání svá díla, většinu z nich několikrát přepracovávala. 
 
Romány, které napsala, vycházely za jejího života anonymně, s jejím jménem byly spojeny až posmrtně. Plného pochopení dosáhla až ve dvacátém století. Hrdinkami jejích románů jsou inteligentní mladé ženy, které měly odvahu chovat se tak, jak jim velel zdravý rozum - ať už to byla Elizabeth z Pýchy a předsudku, Eleonor z Rozumu a citu nebo Anna z románu Anna Elliotová. 
 
První publikovaný román Jane Austenové Rozum a cit (1811) dodnes nachází vděčné čtenáře a především čtenářky, neboť hrdinkami jsou dívky a ženy, které se musí smířit s tvrdostí života a najít rovnováhu mezi rozumem a citem. 
 
délka: 4 hodiny 8 minut
 
rozum a cit

doporučená cena CD: 399 Kč Více na: www.radioservis-as.cz/katalog/zbozi.php