Audioknihy.net - Velká červnová soutěž (nejen) pro děti - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Velká červnová soutěž (nejen) pro děti

datum Čt 3 červen 2010, 14:56:39 autor Bára kategorie_obrazek Kategorie Soutěž

První červnový den bývá zasvěcen dětem. Není ovšem škoda, že se dětem věnuje jen jeden den? My jsme se rozhodli zasvětit jim celý červen. Proto zahajujeme soutěž, ve které je možné vyhrát dětské audioknihy. Zkuste se s námi vrátit do let, kdy jste ještě neuměli číst a jediná cesta, jak jste mohli zjistit obsah knihy, bylo nechat si ji přečíst.

 

 

 

Můžete soutěžit o tyto audioknihy:

 
Na Vaše odpovědi se budeme těšit až do 30.6.
 
 
 
1.
Za audioknihu Pohádky z Valašského království můžeme děkovat vydavatelství Supraphon. Jedna známá česká osobnost vypráví soubor lidových pohádek z Valašského kraje. Poznáte, o jakou osobnost se jedná?
 
Přehrávač
 
a) Josef Zíma
b) Jiří Pecha
c) Bolek Polívka
 
 
2.
Audiokniha Ze Špalíčku veršů a pohádek od vydavatelství Audiostory obsahuje řadu známých pohádek převyprávěných Jitkou Molavcovou. Naleznete zde například Pohádku o chytrém Budulínkovi, Perníkovou chaloupku, Červenou Karkulku či veršovanou vyprávěnku Kuřátko a obilí. Poslechněte si ukázku z této rýmované pohádky a odpovězte: Co dělá kuřátko za zahradou mezi poli?
 
Přehrávač
 
a) pípá pípá, nožky bolí
b) hrabe zrní, slzy trolí
c) hledá tam uhelné doly 
 
 
3.
Audiokniha, kterou vypráví Jiří Macháček, pojednává o dřevěném panáčkovi, kterému při lhaní roste nos. Víte, jak se audiokniha jmenuje? Napovíme, že ji vydalo vydavatelství Popron music
 
Přehrávač
 
a) Hurvínek a strašidla
b) Pinocchiova dobrodružství
c) Otesánek
 
 
4.
Tradičním hrdinou českých pohádek bývá mládenec, který se často musí popasovat se všelijakými úkoly. Bývají mu přisuzovány nejrůznější vlastnosti - někdy bývá statný a udatný, jindy mazaný a občas naopak zase hloupý. Vždy však bývá nositelem jednoho charakteristického jména, jímž je.... Jak se jmenuje audiokniha z dílny Radioservisu, která přináší soubor příběhů o této pohádkové postavě? 
 
Přehrávač
 
a) Český Honza
b) Český Pepa
c) Český Bonifác
 
 
5.
Tato ukázka z kuchyně vydavatelství Tympanum, vypráví o dívence Alence, která se setká s takovými postavami jako je například Kloboučník, Zajíc Březňák, Kočka Šklíba, Vévodkyně, Houseňák, Paželv nebo Bílý Králík.  Kde že se to Alenka ocitla?
 
Přehrávač
 
a) v poslanecké sněmovně
b) v kraji divů
c) v blázinci
 
 
 
 
Soutěž ukončena.