Audioknihy.net - Audioknihy mají prý budoucnost, čekají na šíření po internetu - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Audioknihy mají prý budoucnost, čekají na šíření po internetu

datum Čt 10 červen 2010, 08:56:00 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Trh s audioknihami se dobře usadil v anglosaských zemích, ale jinde má budoucnost teprve před sebou. Sází přitom hlavně na šíření prostřednictvím internetu. Tvrdí to vydavatelé, kteří se účastní mezinárodního knižního veletrhu v německém Frankfurtu nad Mohanem...

Všichni se podle agentury AFP také shodují na tom, že se nemá cenu snažit konkurovat úspěchu audioknih ve Spojených státech, které jsou v čele tohoto odvětví a kde mají lidé ve zvyku se vydávat na dlouhé cesty.
 
"To životní styl vytváří trh," vysvětluje ředitel odboru pro styk s veřejností nakladatelství Hachette Livre Ronald Blunden.
 
Ve Francii byla první snaha rozšířit tento trh před deseti lety, ale byla neúspěšná. Zdejší trh audioknih je stále v zárodku, a je proto těžké ho vyčíslit, konstatuje Blunden.
Ani v Česku není podle zářijového vyjádření místních odborníků ještě nabídka audioknih příliš široká či atraktivní.
 
Vydavatelů takto zpracovaného textu je v ČR jen několik. "Knihy do ucha" nabízí zákazníkům vydavatelství Popron Music ve spolupráci s AudioStory a Fonia.
Asi 60 titulů nabízí vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis. Další vydavatelé zatím podle odborníků nepřipravili více než deset titulů.
 
 
 
 
Více se dozvíte na stránkách www.modernirodina.cz
 
Pozn: Článek je sice staršího data, ale i přesto je aktuální i díky myšlenkám.