Audioknihy.net - Audioknihy mají prý budoucnost, čekají na šíření po internetu - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Audioknihy mají prý budoucnost, čekají na šíření po internetu

datum Čt 10 červen 2010, 08:56:00 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Trh s audioknihami se dobře usadil v anglosaských zemích, ale jinde má budoucnost teprve před sebou. Sází přitom hlavně na šíření prostřednictvím internetu. Tvrdí to vydavatelé, kteří se účastní mezinárodního knižního veletrhu v německém Frankfurtu nad Mohanem...

Všichni se podle agentury AFP také shodují na tom, že se nemá cenu snažit konkurovat úspěchu audioknih ve Spojených státech, které jsou v čele tohoto odvětví a kde mají lidé ve zvyku se vydávat na dlouhé cesty.
 
"To životní styl vytváří trh," vysvětluje ředitel odboru pro styk s veřejností nakladatelství Hachette Livre Ronald Blunden.
 
Ve Francii byla první snaha rozšířit tento trh před deseti lety, ale byla neúspěšná. Zdejší trh audioknih je stále v zárodku, a je proto těžké ho vyčíslit, konstatuje Blunden.
Ani v Česku není podle zářijového vyjádření místních odborníků ještě nabídka audioknih příliš široká či atraktivní.
 
Vydavatelů takto zpracovaného textu je v ČR jen několik. "Knihy do ucha" nabízí zákazníkům vydavatelství Popron Music ve spolupráci s AudioStory a Fonia.
Asi 60 titulů nabízí vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis. Další vydavatelé zatím podle odborníků nepřipravili více než deset titulů.
 
 
 
 
Více se dozvíte na stránkách www.modernirodina.cz
 
Pozn: Článek je sice staršího data, ale i přesto je aktuální i díky myšlenkám.