Audioknihy.net - Směšné lásky znějí stále skvěle - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Směšné lásky znějí stále skvěle

datum Pá 11 červen 2010, 07:20:46 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Kunderovská „udavačská“ kauza se neustále rozhňahňává, a tak je dobře, že nyní lze v souvislosti s Milanem Kunderou opět mluvit o něčem jiném.

Vydavatelství Radioservis totiž publikovalo další ze svých audioknih. Titul Směšné lásky přináší osm povídek, které načetli herci letos v Českém rozhlase Brno.

Vydání tohoto CD tak potvrzuje boom audioknih v českém prostředí. Milan Kundera k nahrávce podotkl: „Nevíte, jaká je pro autora radost, když slyší svou povídku, jak je vyprávěna, nikoli dramatizována. Když slyší jen její slova. Čímž chci říci: když slyší slova bez zbytečné hudby a hloupých zvukových efektů a podmalovávání. Chci vám všem poděkovat za vaši důvěru ke slovu, které si stačí samo.“ 

 
Že by se dramaturg Tomáš Sedláček a režisér Antonín Přidal tak autorovi trefili do noty? Nebo spíš poslušně vykonali jeho přání, což také bylo podmínkou realizace této nahrávky? Každopádně se teď dá říkat, že audioknihy nejsou žádnou povrchní prezentací literárního díla, když k tomu svolil i Milan Kundera Schválně, kdo to v souvislosti s CD Směšné lásky řekne nebo napíše první?
 
Více se dočtete na www.lidovky.cz
 
směšné lásky