Audioknihy.net - Nejšílenější audiokniha v Čechách - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Nejšílenější audiokniha v Čechách

datum Po 14 červen 2010, 14:01:18 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Rozhovor

Mladé nakladatelství Tympanum působí jako čerstvý vítr v oblasti českých zvukových knih. Podle čeho vybírá tituly, které mají na trhu šanci, hovoříme s jedním ze zakladatelů firmy, Josefem Burkovským.

 

A2

Proč jste vydavatelství audioknih založil?

Mluvené slovo jsem měl vždycky rád, celé mé dětství jsme rodinné obědy o víkendu trávili u sobotních rozhlasových her a nedělních pohádek. Později při studiu architektury jsem se k poslechu mluveného slova vrátil. Při práci jsem našel mnoho času, který jsem mohl současně využít k poslechu. Pak jsem zjistil, že už nic k poslechu nemám a nabídka obchodů se mi nezamlouvá. Tak jsem začal zjišťovat okolnosti na trhu a nakonec jsem skončil jako vydavatel.
 

Například v anglofonních zemích jsou načtené knihy velmi populární, ale u nás se dlouho nemohly uchytit. Proč?


Těch důvodů je několik. Audioknihy se dobře poslouchají v autě, a protože Američané jsou v autech pečení vaření, mají tuto podobu raději než národy inklinující k jiné formě cestování. Oblíbenost stoupá i s rostoucí možností výběru mezi tituly, jenomže výběr je zase závislý na ochotě nakladatelů v tomto méně rozvinutém segmentu podnikat. Je to takový propletenec.

 

(Josef Burkovský (nar. 1977) vystudoval střední průmyslovou školu grafickou, obor polygrafie, a pak Fakultu architektury na ČVUT. V roce 2006 založil s kamarádem Karlem Černoškem vydavatelství Tympanum, zaměřené na audioknihy.)

 

A jaká že je ta nejšílenější audiokniha, jak hlásá titulek, se dočtete na kulturním čtrnáctideníku A2.