Audioknihy.net - Dimitrij Dudík: „Při poslechu si dokonce dělám poznámky…“ - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Dimitrij Dudík: „Při poslechu si dokonce dělám poznámky…“

datum St 23 červen 2010, 09:16:01 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Rozhovor

Rozhovor s panem Dudíkem jsme směřovali především na audioknihy, které pro Tympanum už natočil. Pohodlně usazený do křesla v předsálí nahrávacího studia pražské DAMU si je před sebou vyrovnal na stoleček a pak udělal něco neuvěřitelného ...

...  Z batohu kromě knihy Prevítem snadno a rychle také vyndal dětské chrastítko a červeného gumového pískacího slona… Nebo to tak aspoň vypadalo… Vše se vyřešilo, ale až na samém konci rozhovoru. Také proto vám ho doporučujeme dočíst až do závěrečné tečky. Následující řádky jsou nezkráceným přepisem videorozhovoru, jehož část budete moci brzy shlédnout také na našich stránkách.

 
 

Vypálím to na vás rovnou: Čím je pro vás zajímavé natáčení audioknihy Prevítem snadno a rychle podle knižní předlohy Simona Bretta, kterou nyní režírujete?

Poprvé jsem tuto knihu četl někdy v roce 1990 a okamžitě mě zaujala. Protože takový suchý, anglický a přitom brutální humor se málokdy vidí. Je to nádherná sonda do dětské duše, zároveň humorná a zároveň… (přemýšlí) Když potom člověk dítě má, což se mi stalo po několika letech, tak už mu tak humorná nepřipadá, protože je zároveň docela krutá.
 

Pro vydavatelství Tympanum jste natočil několik audioknih. Kdybyste si měl vzít jednu po druhé, co vás na té které zaujalo nebo překvapilo? Ať už jako režiséra nebo osobně…

Tak, Agatha Christie (bere do ruky „balíček“ audioknih a ukazuje na kameru), Deset malých černoušků. Tam byl naprosto vynikající Vladimír Čech... Jednak je to první audiokniha, o které vím, podle níž, podle našich poznámek a úprav byla upravena knižní předloha, redakce, jednak jsme si tam hodně vyhráli se zvukovým designem. Odehrává se to na ostrově, čili tam jsou rackové, vlny, bouře a nejenom tohle. Na téhle audioknize je zajímavé, že mi hodně lidí říká, že ji poslouchají stále dokola jako hudbu, což jsem rád. Jinak vynikající hudba Petra Mandela.
 
 
 
 
 
Více na: www.tympanum.cz