Audioknihy.net - Audiokabinet v rámci Měsíce autorského čtení - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Audiokabinet v rámci Měsíce autorského čtení

datum Út 29 červen 2010, 12:02:49 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Akce

Již tento čtvrtek vypukne v Brně každoroční velkolepá literární akce – Měsíc autorského čtení. Letos však pořadatelé přidali další subprojekt – Audiokabinet Českého rozhlasu Brno.

 

Autorské čtení - logo akce

 

Každý den ve stejnou dobu (17:30 h. v Divadle Husa na provázku) se můžete zúčastnit veřejného poslechu rozhlasových nahrávek.

Literární, dokumentární a dramatické pořady budou většinou živě uváděny jejich autory – redaktory, dramaturgy a režiséry brněnského rozhlasu – případně za účasti dalších hostů jako Petr Král, Věra Mikulášková, Dalibor Tureček, Miroslav Plešák, Blanka Kostřicová, Simona Peková, Pavel Nepustil, Martin Cina, Erika Bezdíčková, Roman Sikora, Tereza Semotamová, Cyril Drozda a J. H.  Krchovský.

Audiokabinet Českého rozhlasu Brno bude 1. července otevřen výběrem z archivních nahrávek již nežijících českých a moravských bardů 20. století. Název pořadu – A vy už nikdy nedosáhnete tohoto echa – je citátem z bítovského projevu Ivana Diviše, který tímto kontroverzním prohlášením provokoval v roce 1997 mladé autory, že kontakt mezi básníky a čtenáři je ztracen. Přiznal pak, že to, že se mu podařilo zaujmout desítky či stovky, ho neuspokojuje, protože chtěl oslovit všechny lidi. Podobně i úvodní pořad Audiokabinetu je zamýšlen jako malá provokace – přijďte nám ukázat, že kontakt mezi literárním vysíláním v rozhlase a posluchači není ztracen.

Více na: www.autorskecteni.cz

Zdroj: mluveny.panacek.com