Audioknihy.net - Portál české literatury informuje o Audioknihy.net - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Portál české literatury informuje o Audioknihy.net

datum St 7 červenec 2010, 10:53:19 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie O nás

Spřátelený Portál české literatury informuje o našem projektu.

 

Vícejazyčný webový Portál české literatury (PČL) je primárně určen k propagaci české literatury v zahraničí prostřednictvím poskytování informací. Portál si klade za cíl ve výběrové podobě postupně zpřístupňovat informace především o žijících a v současné době tvořících literátech a o jejich díle (prozaici, básníci, dramatici, esejisti a autoři knih pro děti a mládež); v současné době je tímto způsobem prezentováno přibližně 250 autorů. Portál nemá v úmyslu nahrazovat vyčerpávající akademické zdroje informací, jeho ambicí je sloužit jako centrální a moderní zdroj pravidelně obměňovaných a aktualizovaných informací určených hlavně pro zahraniční odbornou veřejnost (bohemisté vč. studentů, překladatelé, nakladatelští redaktoři, literární centra), pořadatele literárních akcí (festivaly, veletrhy, čtení, výstavy), publicisty, krajany či pro běžné čtenáře a zájemce o českou literaturu.
V souvislosti s přesunem řízení a administrace provozu Portálu z Ministerstva kultury ČR byla Institutem umění uspořádána anketa a následně kulatý stůl se zainteresovanou odbornou veřejností na téma dalšího směřování Portálu − doporučení vzešlá z diskuze byla vzata do úvahy při dalším rozhodování, stejně jako komentáře členů redakční rady.
 

A co Audioknihy.net?
 
Chcete, aby vám někdo čet'? Teď hned? Přispěchejte na www.audioknihy.net, audioknih celý svět. Studentský projekt vznikl loni v Brně, představuje ho jedna z jeho redaktorek, Alžběta Škytová.
 
Audioknihy.net vznikly za podpory Kabinetu Informačních studií a knihovnictví Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně v rámci předmětu Aplikační seminář. Co nás vedlo k tomu, věnovat se tématu, jež je v současnosti v České republice na okraji zájmu? Celý tým vzal tento fakt jako výzvu a rozhodl se na něj reagovat tím, že pomůže s  popularizací a celkovým rozšířením audioknih...

 

Portál české literatury

 

Více na si přečtěte na samotném Portálu české literatury.

 Portál české literatury: www.czechlit.cz