Audioknihy.net - Jiří Macháček namluvil příběh dřevěného panáčka Pinocchia - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Jiří Macháček namluvil příběh dřevěného panáčka Pinocchia

datum Pá 9 červenec 2010, 12:08:41 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Příběh řezbáře Gepetta a jeho dřevěné loutky namluvil ve studiu Jiří Macháček. Malý dřevěný panáček Pinocchio chce být opravdovým, živým klukem.

Svými neplechami dělá "tatínkovi" řezbáři samé starosti. Pinocchio po četných dobrodružstvích zmoudří, zbaví se svého dřevěného těla a stane se opravdovým chlapcem. Kniha je nově přeložena i ilustrována a vyšla v nakladatelství XYZ.

Jiří Macháček a Pinocchio

 

Audiokniha Pinocchiova dobrodružství (Carlo Collodi) vyšlo v září 2009 na 2CD u vydavatelství Popron Music. Díky originálnímu hereckému podání Jiřího Macháčka by se titul měl líbit nejen mladším i starším dětem, ale i jejich rodičům.

Italskou pohádku o Pinocchiovi, dřevěném panáčkovi s dlouhým nosem, lze zařadit mezi nejproslulejší světové knihy pro děti, jako jsou například Medvídek Pú, Pipi Dlouhá punčocha, Alenka v říši divů a další.

„S Pinocchiem jsem se poprvé setkal ve formě televizních večerníčků s Ladislavem Peškem", říká Jiří Macháček. „Namlouvání mne bavilo a dělal jsem to s představou, že pak budu moci pohádku pustit svým dětem. 2CD jsem nahrál především pro ně, ale i pro ostatní děti a jsem zvědavý, jak audioknihu přijmou. Při namlouvání jsem se snažil o to víc, než kdybych děti neměl", dodává známý herec a zpěvák.

Více Vám prozradí autor článku, Axel, a to na internetovém portálu Čert na koze jel.