Audioknihy.net - Slyšte, děti, slyšte…aneb na cesty s audioknihou - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Slyšte, děti, slyšte…aneb na cesty s audioknihou

datum St 14 červenec 2010, 07:40:24 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Cestování a pravidelné přesuny se staly součástí nejenom naší kultury, ale také současného stylu života. Známe to všechny: denně do práce, o víkendech k rodičům nebo na výlet a do toho občas služebky. O tom, zda cíl ve vás vyvolává představy radostné nebo spíše tristní, je věcí jinou; v první řadě jde o to pokud možno zvládnout cestu jako takovou.

V takovém případě není nic jednoduššího než sáhnout po svém oblíbeném románu v audiopodobě, přichystat si ho spolu s kabelkou a klíči od auta, nasednout, spustit a naplnit jím prostor svého auta. A pak už jenom až do cíle své cesty sledovat jak situaci na silnici, ale ušima také děj. Při poslechu takové detektivky si můžete být téměř jisty, že se vám klidně stane, že cíl své cesty jednoduše přejedete nebo se přistihnete, že už jste dávno v něm a teď stojíte na parkovišti a čekáte. Na co? Budete chtít přeci vědět, jak to dopadlo…

Nebo cestujete s dětmi, ať už s vlastními nebo svěřenými. Příjemná cesta se může leckdy velmi rychle změnit v prvotřídní horor – k těmto změnám stavu dochází především tehdy, dojdou-li nám zásoby slovních her a bezedná truhlice způsobů, jak děti v autě účinně zabavit. Ukázkovým příkladem jsou kolony. Po určité době pomalého popojíždění – to v tom lepším případě - či nudného čekání v naprosto ucpané ulici – to v případě horším - začne geometrickou rychlostí narůstat nepokoj na zadních (rozuměno dětských) sedačkách a každá minuta se neúprosně stává delší a delší.

Více na: www.zenavaute.cz


(foto zdroj: zenavaute.cz)