Audioknihy.net - Novinky od vydavatelství Kniha do ucha - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Novinky od vydavatelství Kniha do ucha

datum So 17 červenec 2010, 06:31:57 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Kniha do ucha vydáva svoje prvé tituly: predovšetkým nežnejšej cieľovej skupine je určená prvotina Evity Urbaníkovej Všetko alebo nič v podaní Michaely Čobejovej. 

Kniha vychádza vo formáte MP3, nahrávka má takmer 7 hodín. Boris Farkaš nahovoril útlu knižočku autora Kolomana Kocúra Apáka a mamáka. Viac ako dvojhodinovú nahrávku nájdu poslucháči na dvoch audio CD. Audioknihy vydavateľstva Kniha do ucha nájdete napríklad v internetových obchodoch martinus.sk, gorila.sk a ďalších e-shopoch, na českom trhu prostredníctvom arara.cz či v sieti kníhkupectiev Artforum, Panta Rhei a nezávislých kníhkupectvách.

 
 

Všetko alebo nič

O láske, čo valcuje zmysly a nie vždy skončí tak, ako v iných knihách. Kniha o vzťahoch, ktoré nás valcujú, o ženskom priateľstve, ktoré nás chráni, o mužoch, na ktorých sa zabúda, aj keď toho nie sú hodní... Slovenský bestseller No. 1 roku 2007.
 
Evita Urbaníková (1975)
V osemnástich rokoch odišla z rodnej Žiliny na vysokú školu do Bratislavy. Celý profesionálny život sa venuje žurnalistike, začala ako moderátorka v Rock FM rádiu, potom v rádiu OKEY. Sedem rokov pôsobila v mesačníku EVA, posledné tri roky ako vedúca publicistiky. V televízii moderovala programy Chilli a Ľudia na jednotku, účinkovala v relácii 7edem, s. r. o. Momentálne sa venuje vydavateľstvu Evitapress, ktoré založila v roku 2007. Žije v Bratislave, má dcérku Lindu a syna Filipa.
 
Michaela Čobejová (1970)
Narodila sa v Trnave a po presťahovaní do Bratislavy takmer päť rokov účinkovala v Detskej rozhlasovej dramatickej družine. V roku 1988 začala študovať herectvo na Vysokej škole múzických umení. Po skončení štúdia, prijala angažmán v Činohre Slovenského národného divadla. Medzi najdôležitejšie inscenácie, v ktorých hrala, patria muzikál Na skle maľované, kde stvárnila úlohu Anjela, hra Štvrtá sestra (Kaťa) od Janusza Głowackého a hra Slawomira Mroźeka Tango (Ala), Goldoniho komédia Čertice (Orsetta) či hra Franza Wedekinda Lulu (Lulu). V bratislavskom Mestskom divadle naštudovala hru Posadnutí láskou v réžii Ingrid Timkovej. Okrem divadla, filmu a dabingu sa vyšvihla na predné priečky obľúbenosti aj u televíznych divákov. Vďačí za to postave sestričky Kamily v seriáli Ordinácia v ružovej záhrade a účasti v Let´s Dance 2, ktorú aj vyhrala. S manželom Ivanom a ich dcérami Ivanou a Táňou žije v Bratislave.
 
 
Všetko alebo nič
 
 

Apáka a mamáka

Brilatná literárna groteska zo života ľudí, ktorých manželstvo trvá 77 rokov. "A keď ból druhý vojna konec, potom začalo komunizmuš... a zasek je slovenský! Doví, čo bude budúcnosti? Zasek maďarský? Alebo inakší?" 
 
Koloman Kocúr (1964)
Narodil sa v Košiciach, absolvoval Právnickú fakultu UK v Bratislave.
Pracoval ako pastier, hudobník, filmový redaktor, reportér na voľnej nohe, moderátor, cestovateľ, umývač riadu, kopáč, tesár, natierač, údržbár, predavač v železiarstve, čašník, vodič transkontinentálneho kamiónu na trase Los Angeles – New York, výčapník, predavač parkiet, obchodný manažér, výkonný riaditeľ, obchodný a marketingový riaditeľ, generálny riaditeľ, regionálny riaditeľ, headhunter, konzultant a filmwalker. Žil a pracoval i v Indii. Spoluzakladal hudobnú skupinu Smrad. Publikoval samizdatovo, v denníkoch a časopisecky pod pseudonymami Dušan Ľubovič, Vít Tĺk, Kleo Vták, Vavrinec Krabica a Gérard Kolomage. V literárnej súťaži Poviedka 1999 obsadil legendárnou poviedkou Fatálna blamáge druhé miesto. V roku 2000 vydal úspešnú humoristickú knihu Muž dlhým. Vyznáva kolektívnu tvorbu. Apáka a mamáka vyšla v roku 2002.
 
Boris Farkaš (1954)
Výrazná herecká osobnosť už od vstupu na profesionálnu scénu, ale aj tvorca kresleného humoru či slovný, textový a situačný inovátor predlôh. Absolvoval herectvo na VŠMU (1979), prvé angažmán získal v DAB Nitra (1979-81). V súčasnosti je umeleckým šéfom bratislavského Divadla Astorka. Počas svojej bohatej kariéry získal viacero ocenení; je dvojnásobným držiteľom DOSIEK. Najväčšiu filmovú príležitosť dostal vo filme Rozhovor s nepriateľom. Svojím hlasom roky obohacuje slovenský dabing. Nezabudnuteľným bol v seriáloch Dempsey a Makepeacová či Monk.
 
 
Apáka a mamáka
 
  
 
Vícewww.easynet.sk - vydavatelství Kniha do ucha