Audioknihy.net - Černí baroni aneb Válčili jsme za čepičky - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Černí baroni aneb Válčili jsme za čepičky

datum Po 2 srpen 2010, 22:08:48 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Co se chystá

Měsíc září nám přinese velmi lákavou nabídku od vydavatelství FONIA. Není jí nic menšího než Černí baroni namluvené v celé své kráse s veškerým sobě typickým humorem.

Kdo kdy četl Černé barony, ten se na ně jistě také rád podívá. A kdo i viděl Černé barony, ten si je jistě nenechá ujít na audioknize. Tím spíše, když Vám prozradíme, že celý příběh převypravuje poručík Troník - Miroslav Donutil.

Kniha Miloslava Švandrlíka se stala v 70. letech minulého století jednou z nejčtenějších knih, a to i přesto, že v té době nemohla oficiálně vycházet. Nebyla určena jen těm, co byli na vojně, stala se oblíbenou mezi všemi, a to pro svůj nezaměnitelný humor, neopakovatelné postavy a nezapomenutelné pasáže, dialogy a monology ..

Pro Miroslava Donutila znamená načítání knihy návrat k natáčecím baronovským dním, kde je mu navíc výzvou, že musí své Troníkovské šišlavé pasáže rozšířit o mnoho dalších postav, přičemž každá má svůj jedinečný styl mluvy. To pro pana Donutila ovšem nemůže představovat problém.

„Ke knize Černí baroni mám vztah opravdu vřelý, neboť její četba mě vzrušovala a bavila už ve školních lavicích, pod kterými jsme si ji se spolužáky potají podávali. Humor té knihy mně trhal bránici a zároveň mě děsila tupost tehdejší doby a jejich vojenských představitelů,“ říká M. Donutil.

 

Miroslav Donutil při natáčení audioknihyMiroslav Donutil při natáčení audioknihy

Foto: FONIA

 

“Práce s mikrofonem mě baví, protože mimo jiné poskytuje možnost zahrát si postavy, které by mne například v divadle, nebo ve filmu minuly. Natočit knihu Černí baroni, je něco, co se neodmítá a já za tu nabídku děkuji. Doufám, že se posluchačům výsledek bude líbit.“ Věříme, že bude.

 

Audiokniha spatří světlo světa v pondělí 6. září 2010, bude mít více než čtyři hodiny a rozložena bude na čtyř CD. Máme se na co těšit!

 

Více se dočtete na internetových stránkách vydavatelství FONIA.