Audioknihy.net - Narozeninové výročí - Petr Rychlý - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Narozeninové výročí - Petr Rychlý

datum Út 17 srpen 2010, 10:16:36 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Pětačtyřicáté narozeniny oslavil 9. srpna český herec, komik a dabér Petr Rychlý.

Proslavil se zejména jako moderátor zábavných pořadů Ptákoviny, Rychlý prachy a Natočto!. Poslední dobou ale je známý hlavně díky postavě primáře Čestmíra Mázla, kterou ztvárňuje v nekonečném seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě. Právě díky ní se podle vlastních slov zbavil škatulky věčného baviče a představil se jako herec široké veřejnosti.


V nahrávacím studiu se stal vypravěčem pohádek z různých koutů světa, které mohou děti nejen pobavit, ale také seznámit s hrdiny a pohádkovými postavami z Anglie, Norska, Filipín, Maďarska, Norska Japonska, Irska, Islandu či Katalánska. V pohádkových příbězích oživil Petr Rychlý svým hlasem více než dvě desítky figurek, postav a postaviček a dokázal, že je skvělým vypravěčem a hercem mnoha hlasů a výrazů. Jedná se o klasické pohádky, nikoliv však o notoricky známé příběhy, takže jistě nadchnou všechny děti, jejich rodiče a prarodiče.


Petr Rychlý se narodil v Praze, ale dětství prožil v Nejdku u Karlových Varů. Jako mladý hrál v Městském divadle v Mostě, v roce 1992 dostal angažmá v pražském Divadle na Vinohradech, hrál i v Hudebním divadle Karlín a Divadle pod Palmovkou. Od konce 90. let je členem souboru divadla Na Fidlovačce, kde dnes i režíruje. Objevil se také v seriálech Chlapci a chlapi, Černí baroni či Četnické humoresky. Daboval mimo jiné Joeyho v populárním seriálu Přátelé či titulní roli v sitcomu Jmenuju se Earl.
Petr Rychlý je podruhé ženatý. S první manželkou, herečkou Pavlínou Vojáčkovou má syny Matěje a Ondřeje. Se svou současnou partnerkou Janou vychovává společného syna i její dceru z předchozího vztahu.

 

CD Svět pohádek
CD Svět pohádek 2

 

Petr Rychlý a Svět pohádek 2.Kompletní nabídka audioknih na www.popronmusic.cz.