Audioknihy.net - Hana Cakóová: Duchovní (audio)kniha i pro ateistu? Čtyři dohody - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Hana Cakóová: Duchovní (audio)kniha i pro ateistu? Čtyři dohody

datum St 18 srpen 2010, 08:00:46 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Mezi nejprodávanější audioknihy vydavatelství Tympanum se právem zařadila kniha Čtyři dohody mexického doktora a léčitele Dona Miguela Rize. Stačí si jen udělat čas, zapnout přehrávač a už jen poslouchat známý hlas Jaroslava Duška. Jako doprovod na svou kytaru rozehraje Pavel Seidl.

Dnešní český, nejčastěji ateistický, čtenář asi výjimečně sáhne po duchovní literatuře. Pravděpodobně vynechá křesťanskou mystiku, islám ho asi také díky „pozitivní“ mediální propagaci nenadchne a módního buddhismu se už chytil kdejaký alternativec. I ateista však cítí, že není prostým ekvivalentem materialisty. Duchovno cítí, jen se nerudovsky ptá, kam s ním?

Co by si takový ateista mohl přečíst, anebo ještě příjemněji nechat si předčítat, když se nechce seznamovat se světem bohů nebo svatých, učit se nazpaměť modlitby a nemá ani čas ani chuť chodit pravidelně do kostela? Skoro se mi chce nadneseně napsat, že nezkrácená audio verze knihy Dona Miguela Ruize je taková dobrá začátečnická příručka jedné nadčasové víry. Nic člověku není vnucováno, nic nového se nemusí učit a ani nebude uctívat žádné božstvo.

 

Čtyři dohody

 

Více si přečtěte na internetových stránkách časopisu Topzine.

Článek pro Vás napsala Hana Cakóová.