Audioknihy.net - Prohlédněte si knihy .. nebo snad audioknihy - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Prohlédněte si knihy .. nebo snad audioknihy

datum So 28 listopad 2009, 15:08:58 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Při pročítání nových zpráv na serveru iDnes.cz jsem si všimla článku s názvem Prohlédněte si knihy, s nimiž pod stromečkem neuděláte chybu.

A hle, jsou tu i audioknižní typy. Co autorka článku a tipů doporučuje?

Pohádkový měšec

Délka audioknihy: 9 hodin

Počet CD: 10

Vydavatel: Popron Music

Anotace: Unikátní kolekce 60 nejznámějších a nejkrásnějších pohádek na 10 CD! Pro posluchače jsou připraveny kvalitní nahrávky vyprávěných i dramatizovaných pohádek v interpretaci známých herců a hereček: Ljuba Skořepová, Antonie Hegerlíková, Hana Maciuchová, Hana Krtičková, Ivana Andrlová, Petr Rychlý a Jan Čenský. Pohádkový měšec obsahuje více než 9 hodin zábavy pro děti každého věku, a to za velmi výhodnou cenu! (Budulínek; O řepě; Hrnečku vař!; O kůzlátkách; O hloupém Honzovi; O kočičce a pejskovi; Dvanáct měsíčků; Červená Karkulka; O Smolíčkovi; Otesánek; O Šípkové Růžence; Dlouhý, Široký a Bystrozraký; O princezně na hrášku; O Popelce; Zlatovláska; Kocour v botách; O Plaváčkovi; Tři zlaté vlasy děda Vševěda; Vrána, sýr a liška; O koblížkovi; O Palečkovi; Počítání oveček na dobrou noc a mnoho dalších)


 

 

Pověsti slezských hradů a zámků: Čechomor

Délka audioknihy: 01:02:06

Počet CD: 1

Vydavatel: Supraphon

Anotace: Závěrečný díl trilogie pověstí českých, moravských a slezských hradů a zámků, doprovázený písněmi kapely Čechomor. Tajemná místa ve Slezsku opřádají strašidelná a podivuhodná vyprávění o zlatých pokladech, skřítcích, čertech a záhadných bytostech. Mystika baladických příběhů, vážících se k těmto záhadným místům, inspirovala hlavní tvůrce Čechomoru Karla Holase a Františka Černého k písním magického   účinku , které souznějí s tajuplným příběhem a zároveň vycházejí z původní lidové melodie i textu. Vypravěči Ewa Farna a Radek Pastrňák se připojí v několika písních ke kapele Čechomor a společně završí tento velkolepý projekt, jímž Supraphon i Čechomor navázal na lidovou tvorbu. Ewa Farna, Radek Pastrňák a Čechomor vyprávějí a zpívají o tajemných místech Slezska

Ukázka

 

Listopad 1989: Marek Janáč

Délka audioknihy: 14 hodin originálních komentovaných nahrávek

Počet CD: 1

Vydavatel: Radioservis

Anotace:  Dne 21. října 2009 padl rekord v délce nepřetržitého trvání demokracie na území dnešní České republiky. První etapa začala 28. října 1918 a skončila 30. září 1938. Druhá odstartovala 17. listopadu 1989 a trvá dosud. Toto CD se zabývá den po dni, hodinu po hodině okolnostmi pádu totality koncem roku 1989. Díky nahrávkám zákulisních jednání s komunistickou mocí budete mimo jiné svědky rozčílení komunistického premiéra Ladislava Adamce i jeho taktické snahy stát se novým prezidentem, vypískání městského tajemníka KSČ Miroslava Štěpána z ČKD ve Vysočanech nebo slov Václava Havla o tom, že nechce být prezidentem. Řada nahrávek nebyla ve zvukové podobě nikdy publikována.

 

 

 

Zdroj:

HORÁČKOVÁ, Alice. Prohlédněte si knihy, s nimiž pod stromečkem neuděláte chybu. Idnes.cz. 28.11.2009 . Dostupný z WWW: <http://kultura.idnes.cz/prohlednete-si-knihy-s-nimiz-pod-stromeckem-neudelate-chybu-pli-/literatura.asp?c=A091127_223054_literatura_jaz>.

 

(zdroje o audioknihách jsou z webových stránek vydavatelů)