Audioknihy.net - Betty McDonaldová podruhé - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Betty McDonaldová podruhé

datum Pá 3 září 2010, 08:12:04 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Novinky

O blížící se novince o slavné spisovatelky Betty McDonaldové jsme Vás již informovali. Chcete-li si ale přečíst o tomto díle ještě více informací, čtěte dále.

Blanche Caffiérová, dlouholetá přítelkyně Betty McDonaldové, sepsala své vzpomínky na Betty.  Společných zážitků měly opravdu hodně, nouze o ně neměly a spolu se nikdy nenudily.

Vzpomínky na tyto zážitky jsou oblíbené nejen v knižní podobě, ale také v divadelním představení. Nyní se mezi veřejnost dostávají i v podobě audioknihy - Hodně smíchu a pár slz!

 

Betty McDonaldová - Hodně smíchu a pár slz

V divadelním představení, které nese stejný název jako audiokniha, účinkují matka s dcerou – Carmen Mayerová a Tereza Kostková, ty také ochotně přijaly nabídku audioknihu namluvit.

„Na 2CD mám trochu jiný úkol, než je moje úloha ve stejnojmenném divadelním představení ve Viole. Přestože text vychází z podobného základu. Tady jsme s panem režisérem Weinlichem nacházeli polohu současné dívky, která čte text na jedné straně, tudíž v mnoha pasážích není identifikována s postavami knihy. Moje maminka představuje konkrétní postavu, která vypráví příběh. Já ty její pasáže čtu za čtenáře, jsem hlas čtenáře, jeho myšlenka, oči a kromě toho v pasážích, kde mluví v přímé řeči Betty MacDonaldová, tam jsem Betty MacDonaldovou. Skáču z postavy současné čtenářky tohoto románu k Betty MacDonaldové,“ prozradila Tereza Kostková.

 

Carmen Mayerová a Tereza Kostková namlouvají audioknihu

Carmen Mayerová dodává:

„Namlouvám postavu Blanche Caffiéreové, je to dlouholetá přítelkyně Betty MacDonaldové. Měla ji velmi ráda, velmi dobře znala její rodinu. Tato dáma, která dodnes ještě žije, se rozhodla ve svých pětaosmdesáti letech napsat knihu o celé této rodině a jejich velkém vztahu. Celé je to velmi milé a lidské.“ A co mají obě interpretky rády na Betty McDonaldové? Tereza Kostková: „Kromě její literárnosti a síly lingvistiky, síly formulovat to, co cítí, jak žije a vnímá život, formulovat vše písemnou podobou, navíc takto humornou, nadčasovou. Kromě této schopnosti je vůbec imponující její přistup k životu, její síla, humor.“ Carmen Mayerová: „Ten nadhled s jakým se umí dívat sama na sebe, na své životní situace, ať už smutné, tragické nebo naopak zase veselé, to je to, na co každý čtenář podle mne slyší, přenáší se ta síla a je to velmi inspirující.“

 

Audiokniha se jmenuje Hodně smíchu a pár slz, režie se ujal Karel Weinlich, o hudbu doplnil Emil Viklický, rozsah je 2 CD a audioknihu si můžete pořídit již 6. Září 2010 od vydavatelství Popron Music.