Audioknihy.net - Tipy z vydavatelství na Vánoce - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Tipy z vydavatelství na Vánoce

datum Po 7 prosinec 2009, 15:11:43 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Pod vánočním stromečkem by neměla chybět audiokniha.

Zde jsou tipy ze čtyř vydavatelství:

Popron, Radioservis, Supraphon a Tympanum

Radioservis

Dorothy Leigh Sayersová:  Zrozen, aby byl králem


Obsah: Cyklus 12 rozhlasových her o životě Ježíše Krista
Hrají: Jiří Zahajský, Petr Pelzer, Boris Rösner, Miroslava Hozová, Eduard Cupák, Ladislav Frej, Vladimír Dlouhý, Lukáš Hlavica, Radoslav Brzobohatý, Jana Hlaváčová, Jaroslav Satoranský, Viktor Vrabec a další
Délka: 9 hodin 26 minut

Agatha Christie: Komplet 4 CD


Obsah:
1. Není kouře bez ohýnku
2. Slavičí hnízdo / Utonulá
3. Královský rubín
4. Krysy/Modrý muškát


Vinárna U Pavouka


Obsah: Zdeněk Svěrák, Jiří Šebánek a Karel Velebný (dr. Hedvábný) ve známé rozhlasové nealkoholické vinárně (1966- 1969).
Popis: „Na čtyřicet pokračování rozhlasového seriálu Vinárna U Pavouka z let 1965 -1969 dodnes patří k nejoriginálnějším hudebně zábavným programům v historii naší rozhlasové zábavy. V tzv. normalizaci nebyla Vinárna U Pavouka reprizována, teprve koncem devadesátých let uvedl Český rozhlas reprízy dílů, které se uchovaly v rozhlasovém archivu. Z nich pochází i tento sestřih. Snažil jsem se, aby vybrané scénky, situace a hudební čísla tvořila celek, jakousi „reprezentativní“ Vinárnu U Pavouka. A samozřejmě: dát co nejvíc prostoru postavě Járy Cimrmana, postavě stále aktuální, ať už v Smoljakově a Svěrákově Divadle Járy Cimrmana či v Šebánkově Salónu Cimrman. Nutno ovšem dodat, že onen naivní sochař a řidič parního válce propůjčil současnému Cimrmanovi spíše jen jméno a pod jeho identitou dnes „žije“ mnohem složitější, vícerozměrná divadel figura“.
Délka: 73:38

 

Zrozen, aby byl králem Vinárna u Pavouka Agatha

 

Popron

Rudolf Křesťan - Fejetony Rudolfa Křesťana

Počet CD: 2
Spisovatel a novinář Rudolf Křesťan bývá označován jako "král fejetonů". Jeho vtipná a úsměvná zamyšlení publikuje již půl století. Dlouhá léta byly jeho krátké literární texty neodmyslitelně spjaty s časopisem Mladý svět, o čtenářském zájmu svědčí i patnáct knižních sbírek a čtvrt milionu prodaných výtisků. V posledních letech Rudolf Křesťan své fejetony sám čte za rozhlasovým mikrofonem. Pro své autorské čtení v nahrávacím studiu si vybral 33 nejúspěšnějších fejetonů ze své dosavadní tvorby. Posluchači na 2CD naleznou výběr ze všech jeho knižních titulů (od prvních knížek "Myš v 11. patře" a "Slepičí krok" až po novinku "Jsem z toho jelen"). Kresby pro obal 2CD vytvořila jeho žena - akademická malířka Magda Křesťanová.
celkový čas: 02:25:54

 

Jiří Macháček - Pinocchiova dobrodružství (Carlo Collodi)


Počet CD: 2
Světoznámou pohádku o dřevěném panáčkovi Pinocchiovi vypráví na 2CD herec a zpěvák Jiří Macháček. Příběh o loutce s dlouhým nosem je populární i díky četným filmovým a televizním zpracováním. Jiří Macháček svým typickým a nezaměnitelným přednesem namluvil veselé a dobrodružné příhody dřevěného hrdiny. Populární herec se ukázal jako ideální interpret Pinocchia a pohádka se díky němu bude líbit nejen malým i větším dětem, ale i jejich rodičům.
Celkový čas: 02:15:07


Arnošt Goldflam - Osudy dobrého vojáka Švejka (CD 13 & 14) (Jaroslav Hašek)


Počet CD: 2
Švejk v podání českých herců, které máte rádi! Nejznámější humoristický román české literatury všech dob v nové a reprezentativní audio podobě. Deset excelentních českých herců a mistrů mluveného slova se podělilo v nahrávacím studiu o četbu Osudů dobrého vojáka Švejka na pokračování. Každý herec originálním a nezaměnitelným způsobem interpretuje jeden úsek románu - jednu Švejkovu epizodu. Více než 24 hodin bude mít celý komplet Osudů dobrého vojáka Švejka, který bude vycházet postupně v průběhu roku 2009. Ti nejlepší současní čeští herci jsou zárukou skvělé zábavy a originálního uměleckého podání: Josef Somr, Bohumil Klepl, Petr Nárožný, Miroslav Donutil, Václav Postránecký, Václav Vydra, Arnošt Goldflam, Rudolf Hrušínský, Martin Dejdar a Pavel Zedníček. Každé 2CD je zároveň samostatným příběhem, který si lze bez problému vychutnat i odděleně. Originální a neopakovatelný přednes Arnošta Goldflama nás provází dalšími Švejkovými osudy. Vojenský vlak veze Švejka a jeho batalion do Budapešti. Na cestě přes Uhry neberou konce útrapy žrouta Balouna, který sní proviant pro svého velitele. Vojenskou kariéru snaživého kadeta Bieglera zhatí průjem, úplavice a cholerové bacily.
Celkový čas: 02:27:25

 

Barbora Hrzánová - Čarodějnice školou povinné (Jill Murphyová)


Počet CD: 2
Herečka Barbora Hrzánová patří k našim nejúspěšnějším interpretům mluveného slova. V nahrávacím studiu se ujala četby knihy Čarodějnice školou povinné, která patří ke světovým bestsellerům. Kniha o dívce, toužící stát se dobrou čarodějnicí, se stala velmi populární v mnoha zemích a získala si oblibu u malých i větších čtenářů. Knižní sérii následovalo i filmové zpracování a televizní seriál. S hlavní hrdinkou Mildred Virválovou, studentkou akademie čar a kouzel, s jejími kamarádkami a učiteli prožijí posluchači nejrůznější ztřeštěná dobrodružství a veselé příhody.
Celkový čas: 01:36:40

Bohumil Klepl - Bohumil Klepl v Divadle Kalich


Počet CD: 1
Humor na CD v podání Bohumila Klepla! Populární herec vypráví neuvěřitelné historky nejen z natáčení. Záznam představení z pražského Divadla Kalich, kde oblíbený bavič líčí své veselé zážitky z herecké profese i ze života. CD představuje Boba Klepla jako skvělého komika, imitátora i vypravěče. Humorné vzpomínky na divadelní zájezdy, na cesty po světě s loutkovým divadlem i na příhody s arménskou maminkou.

 

Rudolf Křesťan - Fejetony Rudolfa Křesťana Jiří Macháček - Pinocchiova dobrodružství (Carlo Collodi)  Arnošt Goldflam  - Osudy dobrého vojáka Švejka (CD 13 & 14) (Jaroslav Hašek)  Barbora Hrzánová - Čarodějnice školou povinné (Jill Murphyová) Bohumil Klepl - Bohumil Klepl v Divadle Kalich

 

Supraphon


Řecké báje a pověsti I. – III.
1. CD: Prolog, Prometheus, Potopa, Faethon, Orfeus, Midas, Založení Théb
2. CD    : Prolog, Tantalos, Pelops, O zlatém rounu, Iásón a Médea, Epilog
3. CD – Hérakles: Řecké nebe, Héraklovo mládí, Théby, Nemejský lev, Hydra lernská, Augiášův chlév a další z dvanácti prací, Zlatá jablka Hesperidek, Poslední úkol – Kerberos, Héraklova cesta do podsvětí, Krev Kentaura Nessa a Héraklova nesmrtelnost
Vypravují Tatjana Medvecká, František Němec, Petr Pelzer
Třídílné album nabízí téměř celou řeckou mytologii (kromě Illiady a Odyssey) tak, jak ji známe z převyprávění Eduarda Petišky (Staré řecké báje a pověsti) určeného především mladým čtenářům. Kniha vyšla už v mnoha vydáních, což inspirovalo Supraphon k vytvoření její zvukové podoby. Interpretace byla svěřena předním osobnostem činohry ND, hudbu složil a nahrál Jiří Pazour a režie se ujal milovník a znalec mytologie režisér Tomáš Vondrovic, autor scénáře a doprovodného Slovníku antických jmen a výrazů.  

 

Cesta kolem světa za 80 dní
1. CD Odvážná sázka, Omyl detektiva Fixe, Z Egypta do Indie, Zachránci na slonu, Fix dělá problémy, S tajfunem v zádech do Šanghaje
2. CD Šťastný výstřel z děla, Odloučení a shledání, Podivné spojenectví, Napříč Amerikou, Šílená plavba, Nezasloužená prohra, Překvapivý zvrat a šťastný konec
Hrají Jana Andresíková, Petr Haničinec, Viktor Preiss, Jiří Adamíra, Ladislav Mrkvička, Petr Nárožný, Hana Maciuchová, Svatopluk Beneš, Bohumil Švarc, Milan Friedl a skupina historického šermu Regius
Dvacet tisíc mil pod mořem
1. CD Neznámý netvor nebo záhadná zbraň, Kapitán Nemo a jeho Nautilus
2. CD Za tajemstvím mořských hlubin, Další dobrodružství a zdařilý útěk
Hrají Luděk Munzar, Tomáš Longa, Radoslav Brzobohatý, Jan Schránilec, Otakar Brousek, Václav Mareš, František Filipovský, Jiří Holý ad.
Dva roky prázdnin
Falešná naděje a srážka, Kdo je vinen? Děti a rodiče, Ostrov nebo pevnina?
Průzkum, Francouzova jeskyně, Volba náčelníka, Nečekaná návštěva, Ostrov má jméno, Střetnutí, Cesta domů
Hrají Jiří Ornest, Jaroslav Pešice, Tomáš Šolc, Jiří Sequens, Ondřej Kepka, Marek Eben, Ivan Richter, Jaroslav Drbohlav, Rudolf Hrušínský, Radovan Lukavský, Marie Drahokoupilová, Dagmar Sedláčková, Luba Skořepová, Vlastimil Fišar, Zdeněk Řehoř ad.
Vyprávět obsah tří z nejznámějších románů Julese Vernea by jistě bylo jako nosit dříví do lesa. Supraphon Music vám nabízí jejich velkolepé dramatizace s našimi předními herci hned na pěti CD. A vy se sami rozhodnete, zda se vydáte na cestu kolem světa s anglickým gentlemanem Phileasem Foggem, nebo se stanete nedobrovolnými účastníky podmořských plaveb kapitána Nema v jeho ponorce Nautilus, či zda strávíte se skupinou chlapců školou povinných až příliš dobrodružné prázdniny na opuštěném ostrově. Prázdniny, které se protáhnou na celé dva roky. Ať zvolíte cokoliv, zvolíte dobře. Stejně to časem prostřídáte, abyste stihli všechno.
Jedinečný komplet plný dobrodružství


 

ČECHOMOR, EWA FARNA, RADEK PASTRŇÁK: POVĚSTI SLEZSKÝCH HRADŮ A ZÁMKŮ
Smutná poštovní trubka, Krok o duši, Čarovná hůlka, Zpívající zvon, Martinské posvícení, Zlatý chlum, Svítící koule ze zlata
Závěrečný díl trilogie pověstí českých, moravských a slezských hradů a zámků, doprovázený písněmi kapely Čechomor. Tajemná místa ve Slezsku opřádají strašidelná a podivuhodná vyprávění o zlatých pokladech, skřítcích, čertech a záhadných bytostech. Mystika baladických příběhů, vážících se k těmto záhadným místům, inspirovala hlavní tvůrce Čechomoru Karla Holase a Františka Černého k písním magického účinku , které souznějí s tajuplným příběhem a zároveň vycházejí z původní lidové melodie i textu. Vypravěči Ewa Farna a Radek Pastrňák se připojí v několika písních ke kapele Čechomor a společně završí tento velkolepý projekt, jímž Supraphon i Čechomor navázal na lidovou tvorbu.
Ewa Farna, Radek Pastrňák a Čechomor vyprávějí a zpívají o tajemných místech Slezska

Jaroslav Foglar: Stínadla se bouří
Hrají členové divadla Ty-já-tr a Ladislav Mrkvička
Režie Petr Obdržálek
Hudba Jaromír Klempíř
Nahrávka první části trilogie Jaroslava Foglara, nazvaná Záhada hlavolamu, vznikla před dvaceti lety a již v několika vydáních vyšla na CD. Titul vždy vzbudil velký rozruch a mnozí posluchači zatoužili poslechnout si další dramatizované příběhy Rychlých šípů. Pátrání po ježku v kleci tedy navazuje na tomto CD na předchozí příběh opět s partou Mirka Dušína, Jarka Metelky, Jindry Hojera, Červenáčka a Rychlonožky, statečně překračujících Rozdělovací třídu a nořících se do nebezpečí tajemných uliček Stínadel. Zde na ně číhá mnoho překvapení a objevů, díky kterým postupně přicházejí na stopu ztraceného hlavolamu. V napínavém pokračování jedné z nejpopulárnějších knih Jaroslava Foglara se objeví nejen postavy známé z předešlé Záhady hlavolamu, ale i postavy nové a neobvyklé. Je jím tajemný Široko, podivná parta z klubu Rezavých klíčů a řada příznivců hlavních hrdinů, i jejich nepřátel. Jisté je, že nebezpečné souboje s divokými Vonty o ztracený hlavolam nenechají v klidu žádného z příznivců dobrodružství bez ohledu na věk.
Pokračuje napínavé pátrání Rychlých šípů po záhadě hlavolamu


IVADLO JÁRY CIMRMANA: ČESKÉ NEBE
Cimrmanův dramatický kšaft
Seminář: Nález hry České nebe, Dymokurské období, Zapíraný český vojevůdce, Nebásnické jméno, Flaška a Krabice, Rukopisné padělky, hra České nebe
Patnáctá a podle vyjádření autorů Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka poslední hra Divadla Járy Cimrmana České nebe (premiéra 28. října 2008) vychází jako obvykle s ročním odstupem na CD. Je složena tradičně ze semináře a vlastní hry a potěší ctitele tohoto divadla očekávaným cimrmanovským humorem, který tentokrát vychází z aktuálního tématu – sestavování nebeské komise ze slavných Čechů, jejímž úkolem je rozhodovat o osudech uchazečů o místo v nebi. Titul prozrazuje dlouholetou zkušenost tvůrců, kteří s moudrou ironií prezentují dějiny Česka a české kultury. Cimrmanův dramatický kšaft (závěť) uzavírá více než čtyřicetileté dějiny jedné mystifikace, která se stala žijící legendou.
Nová hra plná hlášek a jedinečného humoru!

KAREL ČAPEK: POVÍDKY A APOKRYFY
1. CD Povídky: Historie dirigenta Kaliny, Případ s dítětem, Smrt barona Gandary, Zločin na poště, Rekord                               
2. CD Apokryfy: Alexander Veliký, Smrt Archimedova, Římské legie, O desíti spravedlivých, Svatá noc, Pilátovo krédo, Romeo a Julie, Goneril, dcera Learova, Napoleon
učinkují: Otakar Brousek, Václav Voska, Ladislav Pešek, Martin Růžek, Jan Pivec, Karel Höger, Luděk Munzar, Jiřina Petrovická, Jan Pivec, Dana Medřická a Martin Růžek, Vladimír Šmeral, Radovan Lukavský, Olga Scheinpflugová
Povídky z jedné a druhé kapsy a Apokryfy patřily a stále patří k nejúspěšnějším knihám klasika české moderní prózy Karla Čapka. V šedesátých letech minulého století natočil Supraphon některé z povídek a aforismů s tehdy předními interprety, kteří dnes představují legendární tzv. starou gardu Národního divadla a vydal je na černých dlouhohrajících gramofonových deskách. My jsme podstatnou část nahrávky podrobili akustické renovaci a nabízíme vám ji v dvoucédéčkovém albu, které nezklame ani ty nejnáročnější posluchače.
Literární klasika ožívá ve skvělém podání hereckých legend


 

Řecké báje a pověsti Jules Verne Čechomor Pověsti stánadla se bouří povídky a apokryfy

 

Tympanum

Báječná léta pod psa

Autor: Michal Viewegh

Čte: Michal Pavlata
Režie: Hana Kofránková
Stopáž: 7CD / 7h 45min
Verze: Nezkrácená
Příběh citlivého chlapce Kvida z období „reálného“ socialismu je mistrným podáním šedivé doby, která pro mnohé z nás byla zároveň šťastným obdobím mládí a dospívání. Tato vůbec nejznámější kniha spisovatele Michala Viewegha, za níž získal cenu Jiřího Ortena, byla přeložena do několika světových jazyků, byla zfilmována i převedena do divadelní podoby. Nyní poprvé vychází jako nezkrácená audiokniha.

Kouzelný kalendář
Autor: Jostein Gaarder
Čte: Marek Eben, Josef Somr, Libuše Šafránková, Josef Abrhám
Režie: Jan Jiráň
Stopáž: 3CD / 3h 13min
Verze: Dramatizace
Podivuhodné putování do Betléma. Další kniha norského autora Josteina Gaardera, známého u nás i po celém světě titulem Sofiin svět. Hlavní hrdina Kouzelného kalendáře – Jáchym – se snaží objasnit záhadu kolem zmizení dívky Elisabet, která se vydává díky kouzelnému adventními kalendáři napříč prostorem i časem ze současnosti do Betléma, kde se právě narodil malý Ježíš.

Čtyři dohody
Autor: Don Miguel Ruiz
Čte: Jaroslav Dušek
Režie: Jan Němeček
Stopáž: 3h 4min
Verze: Nezkrácená
Kniha moudrosti starých Toltéků. Praktický průvodce osobní svobodou. Ve Čtyřech dohodách don Miguel Ruiz odhaluje zdroj našich limitujících myšlenek, které nás okrádají o radost a přinášejí zbytečné utrpení. Kniha Čtyři dohody vychází ze staré moudrosti Toltéků a nabízí mocný nástroj, který může velmi rychle změnit naše životy a vnést do nich nový zážitek svobody, opravdového štěstí a lásky.


Adresát neznámý
Autor: Kressmann Taylor
Čte: Marek Eben, Ivan Trojan
Režie: Jan Jiráň
Stopáž: 1CD / 56 min
Verze: Nezkrácená
Autorka ve své próze otevírá působivý a šokující příběh. Ač je neobyčejně dramatický, před čtenářem se vynořuje nepřímo - prostřednictvím dopisů, které si vyměňují dva přátelé. Dopis po dopise sledujeme přerod jednoho z hrdinů, obchodníka s uměním a liberála amerického typu, v nadšeného nacistu. Silný námět, neobvyklá forma a dokonalá pointa. Již první uveřejnění v americkém časopise Story v září 1938 vyvolalo menší senzaci. Dnes se toto drobné dílko ve světě dožívá zasloužené renesance a nového úspěchu. Bestseller v nejlepším slova smyslu přeložený do šestnácti jazyků. Příběh byl v roce 1944 zfilmován, scénář napsala sama autorka a film získal Oscara.

 

báječná léta pod psa kouzelný kalendář čtyři dohody adresát neznámý