Audioknihy.net - Audioknihy alebo keď je dlhá cesta krátka - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Audioknihy alebo keď je dlhá cesta krátka

datum St 15 září 2010, 07:20:35 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Vždy som patrila k odporcom všetkých tých audiokníh, e-kníh a iných variácií na vec, ktorá bola vždy v mojom ponímaní kniha len vo svojej voňavej papierovej podobe. 

Keď ideme na výlet do Čiech, tak vždy počúvame rádio Vltava. Počas okružnej cesty po hradoch Olomoucka v ňom čítali úryvky z českého prekladu knihy Divoké labute od Jung Chang. Tak sme sa započúvali, že som ako manuálna GPS úplne zlyhala a skončili sme na nejakej poľnej ceste bez poňatia o tom, kde sme sa to vlastne dostali.

Knihu som si samozrejme okamžite zakúpila a prečítala, ale malo to aj ďalší následok: rozhodli sme sa vyskúšať audioknihu v aute. Lepší nápad sme ani nemohli mať. Prvá dlhšia cesta autom nám ubehla tak rýchlo, že sme ani nevedeli ako a už sme boli v cieli. Počúvať príbehy v aute je vynikajúce a z vlastnej skúsenosti odporúčam najmä také, na ktorých sa zasmejete - našou najlepšou voľbou bol zatiaľ majster Pratchett a jeho Lehké fantastično v podaní samotného prekladateľa Kantůrka (kto ste fanúšikmi Zemeplochy, vychutnajte si najmä spôsob, akým Kantůrek IMITUJE SMRŤA).

 

Ivana Krekáňová

 

fantastično

Více na těchto stránkách