Audioknihy.net - Nově vydaná Božská komedie - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Nově vydaná Božská komedie

datum Po 27 září 2010, 21:26:43 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Přinášíme přímo božskou novinku od vydavatelství Popron Music. To totiž právě dnes vydává Božskou komedii na audioknize!

Nepochybuji, že mnoho z Vás již někdy navštívilo Itálii, většina z tohoto počtu byla jistě v Benátkách, ptám se ale – kdo jste byl i ve Florencii?
Město, které v překladu znamená kvetoucí, město obchodníků, město kultury a hlavně město, které dalo život mnoha významným umělcům a také jejich památkám. Giovanni Boccaccio, Donatello, Michelangelo Buonarroti, ale zejména pak Dante Alighieri.

 

Božská komedie

 

Dante se narodil roku 1265. Později pobýval na tehdejší nejslavnější evropské univerzitě v Boloni, tam ovšem neskládal žádné zkoušky, patřičné vzdělání získal až v době svého vyhnanství za hranicemi rodné země. Vynikal v oblasti filosofie a politiky, ale zejména pak okouzloval svým umem básnickým.
V roce 1300 se postavil proti slovu papeže Bonifáce VIII. a odsoudil se tak k vyhnanství. Spolu se svou rodinou se usadil v Ravenně, kde ke sklonku života sepisoval Božskou komedii, přemýšlel nad osudem lidstva a smyslu žití vůbec.

"Jak asi vypadá život po životě? Ještě víc o tom přemýšlíme, když nám odchází někdo blízký. A třeba právě Danteho putování peklem, očistcem a rájem nám odpoví na naše otázky. Božská komedie je božská, těším se na setkání s Vámi v Ráji. Toto CD je také poseldní nahrávkou hlasu Milana Friedla a Rudolfa Pellara, kteří už překročili břeh řeky Lethé." Gabriela Filippi

Pokud jste se nikdy nedostali k tomu, abyste si Božskou komedii přečetli, využijte alespoň laskavé nabídky od vydavatelství Popron Music, které audioknihu vydává v pondělí 27. září 2010. Během jedné hodiny a dvaceti minut projdete skrz Peklo a Očistec přímo do Ráje a nebudete muset udělat nic víc, než poslouchat umělecký přednes Milana Friedla, Gabriely Filippi, Alfreda Strejčeka a Rudolfa Pellara.

Audioknihu naleznete v našem rozcestníku.

Vřele doporučuji!