Audioknihy.net - David Matásek a Básníci - film a audiokniha - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


David Matásek a Básníci - film a audiokniha

datum St 29 září 2010, 19:00:28 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Chtěli byste se dozvědět, co si asi tak myslí herec David Matásek o mluveném slově, nebo jak vzpomíná na Kendyho z Básníků?

Zajímavé informace od pana Matáska získalo vydavatelství Popron Music, my je tedy předáváme dál..

"Vyrostl jsem na rozhlasových hrách, neměli jsme doma televizi. Rodiče nechtěli, abychom vyrůstali pod vlivem komunistické televize, což celkem chápu. Kdybych na to měl odvahu a dostatečně silný morál, tak bych něco podobného rád prosadil i u nás doma.
Jako malý jsem rád poslouchal mluvené slovo, rozhlasové hry, pořady i čtení na pokračování. Poslech audioknih mám rád dodneška. Poslouchám hodně v autě, občas se mi i stane, že když mne poslech hodně vezme, zaparkuji a zůstanu dál poslouchat v autě.
Namlouvání audioknih se věnuji dost často a dělám to rád. Je to jiná herecká disciplína, pracuje více s profesí, s řemeslem, na kterém se už moc nepracuje, nebuduje se. Jsem velmi rád, že se k této profesi můžu vracet."

David Matásek

 

David Matásek, jak všichni víme, hrál ve filmu Jak svět přichází o básníky. Letos mu navíc bylo nabídnuto, aby se podílel na audioknize Amatéři - Jak svět přichází o básníky. Měl tedy šanci si po letech znovu osvojit roli Kendyho.

"Máme s Kendym trochu ambivalentní vztah. Jsem za tu roli panu režisérovi a všem okolo filmu velmi vděčný, protože mi to nastartovalo kariéru. Ale na druhou stranu jsem s tím nesmazatelně spjatý. Takže to trochu omezuje moji použitelnost. Spousta lidí si říkala: „Jo, to je ten, co hrál Kendyho.“ Bohužel to v Čechách takto funguje. Ale já to zas tak neberu smrtelně vážně. Kdo mě zná, tak ví, že jsem schopen i něčeho jiného. Takhle výrazná stopa za hercem znamená velikou popularitu. Na druhou stranu trochu zúžení mantinelů v dalším hereckém obsazení."

Článek o nové audioknize Amatéři - Jak svět přichází o básníky si můžete přečíst zde. Audiokniha vyšla 6. září 2010 v koprodukci vydavatelství Popron Music a nakladatelství XYZ.