Audioknihy.net - Audioknihy sú tu už roky - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Audioknihy sú tu už roky

datum Po 11 říjen 2010, 06:29:31 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Kto by si z detstva nepamätal obohrané platne s obľúbenými rozprávkovými príbehmi prerozprávané úžasnými hlasmi hercov. Neskôr prišli audiokazety a CD-čka, ale v podstate sa okrem názvu nosiča veľa nezmenilo. 

V ostatných rokoch hovoríme o audioknihách ako o novom fenoméne, ale v skutočnosti existujú už celé desaťročia. Aké sú tie dnešné, pre koho sú určené aj prečo sa zopár odvážlivcov rozhodlo vydávať ich , o tom sme sa porozprávali s tromi pánmi, ktorí stoja za vydavateľstvami Tympanum a Kniha do ucha.

Peter Iždinský – Tympanum audioknihy SR
 
Na aký okruh literatúry sa zameriavate?
Je to individuálne, ale v podstate to vychádza zo zámeru, kvôli ktorému tú knihu vydávame. Niekedy je to kvôli interpretovi, ktorý má voľnú ruku pri výbere, to je prípad potenciálne komerčne úspešného titulu z hľadiska interpretácie, no predovšetkým je to preto, lebo to robíme radi. V skutočnosti žijeme z iných aktivít, ktoré robíme preto, aby sme mohli vydať audioknihu. Nie je našou prioritou vydávať komerčne úspešné veci, aby nás to uživilo. Mne a Eve Fifíkovej, s ktorou sa staráme o slovenskú pobočku vydavateľstva Tympanum, to skrátka robí radosť.
 
Více se dočtete ZDE