Audioknihy.net - Jak se vám líbí? Aneb vydavatelství na Facebooku... - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Jak se vám líbí? Aneb vydavatelství na Facebooku...

datum St 13 říjen 2010, 01:20:38 autor Bára kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Máte rádi audioknihy? Chtěli byste získat přehled o tom, které audioknihy vycházejí a v jakých vydavatelstvích? Nebo vás snad zajímá, kdo pořádá novou soutěž? Máme pro vás typ - staňte se fanoušky vydavatelů na facebooku a oni vás pak sami budou informovat o novinkách a soutěžích. Která vydavatelství však vlastní svůj facebookový profil? O tom jsme si pro Vás připravili krátký článek. 


FONIA

Fonia je gramofonová firma, která vydává zvukové nosiče s mluveným slovem. Postupem času se chce zabývat mluveným slovem i v širších souvislostech. (další info - http://audioknihy.net/rozcestnik/vydavatel/9)

 

TYMPANUM

Vydavatelství specializované na výrobu a prodej audioknih. Vydává světovou i českou beletrii, audioknihy pro děti a detektivky. Na jejich vytváření spolupracuje s předními českými herci, režiséry a hudebníky. (další info - http://audioknihy.net/rozcestnik/vydavatel/1)


RADIOSERVIS

Radioservis, a.s je vydavatelem CD, knih a Týdeníku Rozhlas. Vydavatelství CD produkuje ročně kolem 60 titulů všech žánrů (mluvené slovo, vážná hudba, jazz a další). V nabídkovém katalogu máme více než 300 titulů, z toho většinu tvoří mluvené slovo, především z archivu Českého rozhlasu. (další info - http://audioknihy.net/rozcestnik/vydavatel/4)

 

AUDIOSTORY

Toto vydavatelství vzniklo v roce 1991 jako zcela průkopnický projekt na poli vydávání audioknih. Zaměřilo se na produkci nahrávek beletrie pro děti i dospělé. Volilo široký dramaturgický záběr, aby si vybral opravdu každý. Klíčem k výběru pro natáčení byla čtenářská oblíbenost titulu v knižním vydání. Hlavním cílovým zákazníkem byly ženy středního věku, které nakupují nejen pro sebe, ale pro celou rodinu – muže, děti i seniory. (další info - http://audioknihy.net/rozcestnik/vydavatel/2)


 

Menší vydavatelství:

METAFORA

Toto vydavatelství se sice prozatím pyšní pouze jedním vydaným audio-titulem, my však věříme, že bude v jejich e-shopu počet audioknih stále stoupat.


 

LEVNÉ KNIHY

Audoknihy začly vydávat také Levné knihy. Zatím mají ve svém kontě Bibli a Orwelův román 1984. Další info - http://www.audioknihy.net/clanky/id/162/


 

MOTTO

Toto nakladatelství se specializuje na klasické tištěné knihy. Přesto však vydalo ve spolupráci s Audiostory například audioknihu "Pohádkář" - http://audioknihy.net/rozcestnik/audiokniha/139