Audioknihy.net - Jiřina Švorcová a křest jejího díla - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Jiřina Švorcová a křest jejího díla

datum Út 2 listopad 2010, 12:47:50 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Jiřinu Švorcovou a její Audiovzpomínky jsme měli v měsíci říjnu v naší soutěži. Během října se stala ještě jedna zajímavá událost s těmito vzpomínkami spjatá – audiokniha měla 21. 10. 2010 křest. Jejím kmotrem byl herec Jiří Pomeje a pokřtil nejen audioknihu, ale také knihu - Jiřina Švorcová osobně.

Jiří Pomeje ke křtu říká:

„Nemohl jsem odmítnout. Jako dítě jsem každou neděli sledoval Ženu za pultem a paní Švorcovou jsem vždy obdivoval jako herečku. Před 15 lety jsem Jiřinku oslovil, aby hrála moji matku v hororovém filmu. Chtěl jsem, aby se vymanila z kladných rolí, měla být kanibalkou. Film se bohužel kvůli nedostatku financí nerealizoval.“ „Možná za to může skleróza, ale tohle si opravdu nepamatuji,“ reagovala Jiřina Švorcová.

Na autogramiádě a křtu knihy se sešly takové davy, že se pražským Palácem knih nedalo projít. Děkujeme za Vaši návštěvu!

Jiřina Švorcová a Jiří Pomeje

 

Kniha Miroslav Graclík, Václav Nekvapil: Jiřina Švorcová osoběně

Jiřina Švorcová je uznávanou herečkou. Její život trochu připomíná příběh, který jako by napsal hollywoodský dramatik – obyčejná chudá holčička se stala slavnou a populární herečkou, milovali ji známí a slavní muži, ale přišlo i zatracení, nenávist a pád až na samé dno. A o tom všem je tato kniha, která přináší obsáhlý a nebývale upřímný autorizovaný rozhovor, nebo chcete-li zpověď legendární Ženy za pultem, která je dnes už ve věku, kdy si může dovolit hovořit velmi otevřeně nejen o svém životě, ale i o bývalých kolezích. Na stáří je totiž krásné to, že můžete říkat naplno, co si myslíte, a nemusíte se za své názory bát perzekucí. V knize nechybí ani názory bývalých kolegů na Jiřinu Švorcovou i to, co si o nich myslí ona. Výpravnou knihu doplňují stovky dosud nepublikovaných fotografií ze soukromého archivu Jiřiny Švorcové, jakož i přehled jejích rolí a další faktografické údaje.

 

2 CD Audiovzpomínky

Jiřina Švorcová na CD vzpomíná na dětství a mládí, připomíná své slavné divadelní, filmové i televizní role. Nahrávka zvukových memoárů poodhaluje i soukromý život herečky. Po životních cestách provází posluchače svým nezaměnitelným hlasem a dokazuje, že je bez diskuze stále výraznou recitátorkou a herečkou.

Audiokniha vznikla pod vydavatelstvím Fonia, prohlédnout si ji můžete v našem rozcestníku.