Audioknihy.net - Svet je pred nami. V počúvaní kníh - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Svet je pred nami. V počúvaní kníh

datum Čt 4 listopad 2010, 12:17:26 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Chceli by ste si prečítať knihy Evy Urbaníkovej a stále nemáte čas? Deťom sa páči, keď im čítate pred spaním, ale večer ste unavení?

Nudíte sa v aute pri dlhých cestách? Toho, čo je v zahraničí fenoménom, sa na Slovensku stále bojíme.

Audioknihy sa však opäť vracajú na náš trh. Po neúspechoch v minulosti vzniklo prvé slovenské vydavateľstvo venujúce sa špeciálne audioknihám a dnes má vonku prvé štyri tituly.       

Zaostávame...


V ponuke vydavateľstva Kniha do ucha, ktoré vzniklo pred pár mesiacmi, sú Láskavé rozprávky Branislava Jobusa, Všetko alebo nič Evy Urbaníkovej či Apáka a mamáka od Kolomana Kocúra, ktoré načítali Richard Stanke, Michaela Čobejová a Boris Farkaš. Do projektu sa zapojil aj Dado Nagy, ktorý za vydávanie audiokníh bojuje už dlhé roky. "Keď som sa o to zaujímal ešte v deväťdesiatych rokoch, ľudia nevedeli čo to je, alebo to považovali za niečo hrozné, čo má ľudí odtiahnuť od kníh, nevidia tam tú pridanú hodnotu,“ povedal pre HN literárny kritik. Vo svete
to však už vtedy fungovalo. Riaditeľ nového vydavateľstva Ľuboš Houška naberal inšpirácie v Írsku. "Keď sme ho zakladali, chceli sme zvýšiť literárnu gramotnosť Slovákov. Oproti iným národom čítame menej a my považujeme audioknihu za alternatívu k tlačenej,“ povedal pre HN Houška. Za sebou majú mesiac predaja a približne desiatky predaných kusov. Výhodou vydavateľstva je, že oproti niektorým pokusom ich vydávajú nekrátené v plnej verzii a len na CD nosičoch. "Mp3 formáty nedokážu všetky autá prehrať, tak sme po skúsenostiach českých kolegov zostali pri klasických CD,“ potvrdila pre HN marketingová riaditeľka vydavateľstva Eva Güttlerová.

Desatero audioknih - zdroj a autor Audioknihy.net

 

desatero slovensko

 

Více se dozvíte v článku