Audioknihy.net - Broučci v podání Josefa Somra - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Broučci v podání Josefa Somra

datum St 10 listopad 2010, 15:11:17 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Myslíte, že Jan Karafiát při psaní svých Broučků tušil, jak velké oblibě se jeho malí přátelé budou těšit u dětí mnoha generací? Anebo kolika různých zpracování se jeho dílo dočká? Tento měsíc vycházejí na audioknize, a to pod záštitou vydavatelství Popron Music.

Mluvíme o jedné z nejpopulárnějších dětských knížek, kterou dnes v laskavém podání předčítá Josef Somr. Kdo by neznal slavné literární dílo Jana Karafiáta! Milují ho děti mnoha generací. Čtenářsky stále přitažlivé zůstávají postavičky malých hrdinů, broučků a berušek, které při všech svých světlých stránkách nejsou zbaveny pravdivých lidských vlastností.

Broučci Jana Karafiáta

„Broučci jsou literaturou mého útlého mládí. Přiznám se, když jsem si je teď znovu četl, tak jsem zjistil, že to není zase úplně nevinná hříčka. Brouček byl zlobivé dítě, snažil jsem se ho, po dohodě s panem režisérem Františkem Špergrem, tak brát. Pohled dětský je vždy trochu odlišný, než když se na tento příběh člověk dívá zestárlýma očima,“ říká známý herec.

„Literatura je to krásná, moc děkuji, že jsem měl možnost se k ní zase vrátit,“ dodává Josef Somr.

Josef Somr namluvil Broučky

Jakmile se Brouček narodil, zajímalo ho jen létání a nemohl se dočkat dne, kdy poletí s tatínkem a kmotříčkem poprvé svítit lidem. Den pro svatojánské broučky začíná západem slunce, to maminka připraví snídani, tatínek s Broučkem se nasnídají a letí s kmotříčkem svítit. Tak svítí celou noc a jakmile kohout zakokrhá, vrací se domů, dají si večeři a s prvními paprsky slunce jdou spát. Brouček je ale neposlušný, nesvítí tam, kde má, a své neposlušnosti se dlouho nezbaví, ani když už je větší, i když na to mnohokrát doplatí. Musí se hodně snažit, aby se líbil své vyvolené Berušce a aby z něj i tatínek a maminka měli radost…


Půvabné vyprávění o svatojánských broučcích na audioknize dokresluje množství zvukových efektů a ruchů. Audiokniha vyšla 1. 11. 2010 v koprodukci Popron Music a nakladatelství XYZ, je rozložena do 2 CD a celkový čas trvá 2 hodiny 34 minut.

Broučky najdete v našem rozcestníku.