Audioknihy.net - Nová audiokniha Kavárna nad Prahou - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Nová audiokniha Kavárna nad Prahou

datum Pá 19 listopad 2010, 06:38:02 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Poslední německy píšící autorka (1916–2008) z Prahy načetla svou nejpopulárnější knihu česky. Vzpomínky na přátele a známé z uplynulého století spojuje hudba Jaroslava Ježka a orchestru Osvobozeného divadla.

Kavárna nad Prahou
Autor: Lenka Reinerová
Čte: Lenka Reinerová
Režie: Joachim Dvořák
Stopáž: 1 CD / 59 min
Verze: Výběr
 

Lenka Reinerová (1916–2008) ve své nejznámější německy psané knize Kavárna nad Prahou (Das Traumcafé einer Pragerin) vzpomíná na všechny přátele a známé, jejichž životy se protnuly v Praze – Kafku, Broda, Heartfielda, Fuchse, Weiskopfa, Langera, Goldstückera i Foglara. Zvláštní pozornost pak věnuje vzpomínkám na „zuřivého reportéra“ Egona Erwina Kische. Poslední německy píšící autorka z Prahy načetla svou nejpopulárnější knihu česky. Vzpomínky na přátele a známé z uplynulého století spojuje hudba Jaroslava Ježka a orchestru Osvobozeného divadla.
 
 
Vydává nakladatelství Labyrint ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum | Nahrávka vznikla podle knihy Lenky Reinerové Kavárna nad Prahou vydané v roce 2001 nakladatelstvím Labyrint | z německého originálu Das Traumcafé einer Pragerin přeložila Jana Zoubková | scénář a režie Joachim Dvořák | hudební fragmenty z původních nahrávek Jaroslava Ježka a orchestru Osvobozeného divadla (1936–1938) | nahráno ve studiu Českého rozhlasu v Praze v roce 2004.
 
 
kavárna nad prahou
 
Více informací o audioknize na webu Tympana a Labyrintu.