Audioknihy.net - Novinka ze Slovenska - Príbehy - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Novinka ze Slovenska - Príbehy

datum Út 23 listopad 2010, 12:25:56 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Výber krátkych poviedok ruského spisovateľa v preklade Jána Štrassera.

PríbehyAudiokniha vo formáte Audio CD. Celkový čas: 50 minút.

 


O autorovi:

Daniil Charms (1905)

Ruský surrealistický spisovateľ, básnik a dramatik; vlastným menom Daniil Ivanovič Juvačev. Pre jeho dielo sú typické kratučké poviedky s niekoľkými odstavcami, popisujúce veľmi jednoduchým jazykom celkom absurdnú situáciu. Vo svojich dielach pre dospelých prejavuje veľké zhnusenie z detí a zvierat, a tiež zo starých ľudí, no publikoval tiež literárne diela (prevažne básne) pre deti. Okrem toho písal i kratučké drámy. Jeho diela sú nezmyselné a nelogické, dej jeho poviedok je úplne iracionálny, často sú uprostred prerušené nepredvídateľnou katastrofou.

O interpretoch:

Jozef Dado Nagy (1970)

Vyštudoval FFUK v Bratislave, odbor angličtina a ruština. Autorsky a moderátorsky sa podieľal na literárnych reláciách v STV (Litera, Silná káva, Literárne oko), na Rádiu Twist/Viva a v Slovenskom rozhlase (Literárna revue). Vydal knihu parodických kuchárskych receptov – Slepačie polievky pre otrlých (Sofa, 1996) Je moderátorom a organizátorom viacerých literárnych podujatí. Účinkoval v troch hrách divadla GUnaGU. Je spoluautorom (s Petrom Krištúfkom) medzinárodne úspešného filmového projektu Rota pomalého nasadenia.

Juraj Dobrakov (1973)

Hudobný skladateľ, hudobný režisér. Autor hudby k vyše štyrom desiatkam divadelných predstavení. Komponuje aj hudbu pre TV, rozhlas, film, reklamné spoty, znelky, multimediálne prezentácie, web, nekomerčné projekty. Zaoberá sa tiež hudobnou réžiou a profesionálnym masteringom.

 

príbehy

 

Více informací o audioknize