Audioknihy.net - Pohádky z Jižních Čech od Radioservisu - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Pohádky z Jižních Čech od Radioservisu

datum Po 6 prosinec 2010, 12:51:56 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

„CD s večerníčky už je natočené a v příštím týdnu, konkrétně ve středu 8. prosince, je pokřtíme s režisérem Zdeňkem Troškou, vypravěčem Václavem Vydrou a ředitelkou Jihočeské centrály cestovního ruchu Pavlou Konopovou v Praze,“ uvedl autor projektu Marcel Goetz. Připomněl, že se CD vydává patnáct let poté, co českobudějovický kreslíř Jaroslav Kerles namaloval prvního Kapra Jakuba – jeden z turistických symbolů jižních Čech.

POHÁDKY  Z JIŽNÍCH ČECH A ŠUMAVY ANEB VYPRÁVĚNÍ KAPRA JAKUBA

Výrobu jihočeských rozhlasových pohádek finančně podpořil Jihočeský kraj. CD natáčelo studio Českého rozhlasu České Budějovice. Pod vedením režiséra Zdeňka Trošky pohádky na motivy knihy Báry Stlukové namluvili Václav Vydra a jihočeští herci Martin Hruška a Julie Goetzová.

Od příštího týdne si pohádky budou moci koupit všichni zájemci v síti prodejen Radioservisu. Touto zábavnou formou se bude šířit povědomí o turistických zajímavostech jižních Čech mezi veřejnost v tuzemsku. A věřím, že to nezůstane bez odezvy a že se posluchači z celé České republiky budou chtít přesvědčit na vlastní oči o jihočeských památkách a dalších zajímavostech,“ uvedla ředitelka Jihočeské centrály cestovního ruchu Pavla Konopová.
 
obsah CD:
O rybníku Rožmberku a třeboňských lázních - O smutném šumavském nádraží a mašinkách z České Kanady - O prameni Vltavy a Zvíkovském raráškovi - O dačickém cukru a pekaři z Netolic - O alchymistovi z Krumlova - O píseckém zlatě a lipenském sumci Bořivojovi - O chytrých z Vodňan a hoslovickém kanci

čte Václav Vydra, Julie Goetzová, Martin Hruška, režie Zdeněk Troška

 

pohádky z jižních čech


Více o audioknize