Audioknihy.net - Grunt RX-10 jako audiokniha - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Grunt RX-10 jako audiokniha

datum St 8 prosinec 2010, 12:50:18 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Martin Koláček namluvil svoji knihu Grunt RX-10 jako audioknihu. V budoucnu chystá totéž i s knihou Udržovatel.

Vydáno 2007

Sci-fi komedie Grunt RX-10 pojednává o stroji, který nezvládne své deprese z nesmyslnosti svého života bezduchého kusu plechu a stane se dobrovolně renegátem ve světě strojů. Při svém útěku uloví stroj stejného typu ženského pohlaví, a těší se na vzájemné propojování nádrží a tření uzávěru, když se vše jaksi zvrhne.

Poté, co jsou oba několikrát zabiti, je skupina šílených Vmýtačů uvězní v lidkých tělech. Oba zoufalé stroje pak čelí absurditě života, když si jako bývalé stroje vydělávají na živobytí pohřbíváním lidí.

Kniha naprosto postrádá "target audience". Místy je příšerně intelektuální, místy naopak nepochopitelná pro většinu intelektuálů a intelektuálek nehoráznými odkazy na Matrix a další slavná sci-fi díla.

 

Martin Koláček se narodil 11. 11. 1981 v 8:35 Greenwichského času v Brně, do rodiny, v níž se komunikovalo v astrologických symbolech, a kde se i sebebezvýznamnější události dočkaly výkladu svého smyslu v rámci duchovního vývoje jedince a celé planety. To nenávratně poškodilo autorovu mladou psychiku a předurčilo jej k dráze literáta. Psaní beletrie se věnoval již od raného dětství, kdy zaujal například svými pokusy o píseň o malém ptáčkovi a masožravé rostlině, nebo o báseň na zadané téma „sluníčko“ pojednávající o umírajících poutnících na poušti. Prvního úspěchu dosáhl v devíti letech se svým esejem „Domov je jako kulomet“, s nímž vyhrál celobrněnskou literární soutěž na téma „Domov, rodina“.

 

UKAZKA:

http://rapidshare.com/files/413080793/grunt-rx10-ukazka.mp3

Celou audioknihu Grunt RX-10 je možné stáhnout zde:

grunt-sci-fi.com/audiokniha

 

 

Více informací ne webu