Audioknihy.net - Úpal / V Paríži novinka od vydavatelství Kniha do ucha - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Úpal / V Paríži novinka od vydavatelství Kniha do ucha

datum Út 14 prosinec 2010, 06:18:13 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Po veľkom úspechu titulu Daniil Charms - Príbehy vydáva vydavateľstvo Kniha do ucha ďalší titul dvojice Dado Nagy a Juraj Dobrakov.Tentokrát sú to dve poviedky o láske, ktoré Bunin napísal s patnásťročným odstupom v preklade Dušana Slobodníka. Sú veľmi odlišné svojou atmosférou ... 

...   Poviedka Úpal opisuje krátky intenzívny ľúbostný ošiaľ, z ktorého sa hlavný hrdina nevie ešte dlho dlho spamätať. Próza V Paríži hovorí o poslednej zrelej láske dvoch ľudí v najlepších rokoch. Brilantné Dadovo čítanie dokresľuje pôsobivá a emotívna Dobrakovova hudba.
 
 

Ivan A. Bunin - Úpal / V Paríži (Dve poviedky o láske)

Audiokniha vo formáte Audio CD. Neskrátené. Celkový čas: 58 minút.
 
 
 
O autorovi:
 
Ivan Bunin (1870 – 1953)
Známy ruský prozaik a básnik, nositeľ Nobelovej ceny za literatúru, ktorý v roku 1917 emigroval do Francúzska. Pre Bunina je láska niečo vzácne, čo dostávame iba dočasne a veľmi zriedka. Preto je tak často spojená s krehkou krásou, smútkom, a bolesťou.
 
O interpetoch:
 
Jozef Dado Nagy (1970)
Vyštudoval FFUK v Bratislave, odbor angličtina a ruština. Autorsky amoderátorsky sa podieľal na literárnych reláciaách v STV (Litera, Silná káva, Literárne oko), na Rádiu Twist/Viva a v Slovenskom rozhlase (Literárna revue) Vydal knihu parodických kuchárskych receptov - Slepačie polievky pre otrlých (Sofa. 1996). Je moderátorom a organizátorom viacerých literárnych podujatí. Účinkoval v troch hrách divadla GUnaGU. Je spoluautorom (s Petrom Krištúfkom) medzinárodne úspešného filmového projektu Rota pomalého nasadenia
 
Juraj Dobrakov (1973)
Hudobný skladateľ, hudobný režisér. Autor hudby k vyše štyrom desiatkam divadelných predstavení. Kompnuje hudbu pre TV, rozhlas, film, reklamné spoty, multimediálne prezentácie, web, nekomerčné projekty. Zaoberá sa tiež hudobnou réžiou a profesionálnym masteringom.
 
 
 
 
 Více informací o audioknize