Audioknihy.net - Oslava narozenin Dany Syslové - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Oslava narozenin Dany Syslové

datum St 15 prosinec 2010, 13:20:09 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Neokázalé, civilní herectví, smysl pro humor a výjimečný hlas, který také pravidelně propůjčuje například oscarové Helen Mirrenové - to je herečka Dana Syslová, která 11. listopadu oslavila své 65. narozeniny.

Její vyzrálé charakterní herectví už léta oceňují hlavně milovníci divadla, řadu zajímavých a nejednoznačných postav jí poskytl také film a zejména televize.

Dana Syslová byla 30 let členkou souboru Městských divadel pražských, kam nastoupila hned po škole. Nyní účinkuje v Divadle na Jezerce, v Ungeltu, Divadle v Celetné, v Divadelním spolku Háta. Do Divadla Rokoko se vrací jako host v představení Hra vášní. Hrála například ve filmech Dita Saxová, Bota jménem Melichar, Čarodějky z předměstí nebo Skřivánčí ticho. V televizi se v poslední době objevila v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Soukromé pasti, Poste restante, Ach, ty vraždy!

Tvárný hlas Dany Syslové využívá hojně rozhlas a především dabing. Také za dabování Helen Mirrenové získala prestižní Cenu Františka Filipovského. Jejími ústy na filmovém plátně hovoří česky i Diana Keatonová či Susan Sarandonová a další hvězdy.

Dana Syslová

Foto: Městská divadla pražská

 

 

Herečka je milovnicí zvířat, sama má kočky a psa. V televizi natáčela pořad Mezi námi zvířaty, a věrna svému příjmení se v pražské zoo stala kmotrou syslů vypuštěných do volné přírody.
Její nezaměnitelný hlas si můžete poslechnout na CD Vánoční příběhy a zázraky z Bible. Nejkrásnější vánoční příběh všech dob namluvila s Markem Ebenem. Poslouchat můžete vánoční texty o Betlémské hvězdě, o narození a dětství Ježíše Krista, o Panně Marii, o příchodu Tří králů a o mnoha zázracích.

 

Audiokniha Vánoční příběhy a zázraky z Bible

 

CD Vánoční příběhy a zázraky z Bible připomíná poutavou formou, proč slavíme Vánoce a také tradice, které se k těmto svátkům váží. Vyprávění navodí sváteční atmosféru v kterémkoli čase!

 

 

Audioknihu Vánoční příběhy a zázraky z Bible naleznete v našem rozcestníku.

Článek je převzat ze stránek vydavatelství Popron Music.