Audioknihy.net - Čapkovy Povídky z jedné a z druhé kapsy vycházejí v lednu na 2CD - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Čapkovy Povídky z jedné a z druhé kapsy vycházejí v lednu na 2CD

datum So 9 leden 2010, 17:04:24 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Krásnou češtinu, laskavé vyprávěčství a také trochu "prvorepublikové" atmosféry zachycuje nahrávka Povídek z jedné a z druhé kapsy Karla Čapka.

Literární skvosty interpretují mistři mluveného slova - pánové Ladislav Mrkvička, Josef Somr a Stanislav Zindulka.

Vychází ve vydavatelství Popron Music.


 „Na namlouvání Povídek z jedné a z druhé kapsy jsem se moc těšil. Je to půvab sám, povídky jsou rozkošné, jsou nádherně jednoduché, prosté a přitom nesmírně hluboce filozofické. Čapka jsem hltal v šestnácti letech a přečetl jsem vše, co napsal. To je četba, ke které se může člověk stále vracet, po celý život.“ Řekl Ladislav Mrkvička, který na 2CD načetl povídky Modrá chryzantéma, Šlépěje a Povídka o ztracené noze.  
Josef Somr, který interpretuje Experiment profesora Rousse, Zmizení pana Hirsche  a Čintamani a ptáci,  prozradil: „Čapka mám velice rád a jsem velmi šťasten, že jsem byl k namlouvání pozván. S povídkami z jedné a z druhé kapsy jsem se poprvé setkal na gymnáziu. Na namlouvání jsem se těšil velice. Protože jsem nestudoval angličtinu, trochu jsem se obával anglických slovíček v povídce Experiment profesora Rousse, pan režisér Dudík mi s nimi pomohl, aby bylo vše v pořádku.“
 

„Čapek patří mezi mé nejoblíbenější autory. Velice si ho vážím, tak jsem se trochu bál, abych takový krásný text nepokazil. Ale moc jsem se na namlouvání těšil, jsou to krásné povídky. Je v nich mnoho krásné člověčiny a ohromné pochopení pro lidskou dušičku. Moc je pro mne zajímavá povídky Poslední soud s tím pánem Bohem o lidské spravedlnosti.“ Dodává Stanislav Zindulka. Od známého herce na 2CD uslyšíme povídky Poslední soud  a Povídka starého kriminálníka.
 

Ať již považujeme Čapkovy povídky za významné dílo naší literatury 20. století či za ukázku české detektivky, jsou díky mistrovské práci s českým jazykem a poutavému autorskému stylu stále nejoblíbenější četbou pro všechny generace. 2CD vychází 20 ledna u vydavatelství Popron Music.

 josef somr  zindulka somr, mrkvička, zindulka