Audioknihy.net - Slováci pod stromček darovali aj audioknihy - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Slováci pod stromček darovali aj audioknihy

datum Út 4 leden 2011, 13:29:12 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Bratislava 3.1. 2011 - Audiokniha bola jedným z darčekov, ktoré Slováci venovali svojim blízkym pod stromček. Najväčší úspech mali audio nahrávky kníh v slovenčine či jazykové kurzy.

Podľa Ľuboša Houšku, ktorý prevádzkuje špecializovaný e-shop s audioknihami knihynapocuvanie.sk, predaj v decembri 2010 oproti predošlým mesiacom stúpol viac ako trojnásobne. Hoci audiokníh vydaných v slovenčine je oproti českým titulom neporovnateľne menej, zákazníci nakupovali práve tie, ale i jazykové kurzy či nahrávky Divadla Járu Cimrmana.

 

piate ročné obdobieSuverénnym víťazom predvianočného predaja audiokníh je Piate ročné obdobie Mariána a Martina Geišbergovcov s hudobnou formáciou UMK. Originálna kniha s audio CD vyšla pritom až v prvých decembrových dňoch, no veľký záujem o ňu avizovali už predobjednávky. Ďalším obľúbeným titulom bola výnimočná kniha Daniely Kapitáňovej Samko Tále – Kniha o cintoríne, ktorá bola vydaná už aj v angličtine. Audioknihu načítal Ľuboš Kostelný a vyšla v roku 2009. V rebríčku nasledujú tituly vydané v lete 2010: Apáka a mamáka autora Kolomana Kocúra načítaná Borisom Farkašom a výber z poviedok ruského autora Daniila Charmsa pod názvom Príbehy v podaní Dada Nagya s originálnou hudbou Juraja Dobrakova

 

 


V jazykových kurzoch suverénne víťazil titul Angličtina do auta s Beatles tesne nasledovaný Taliančinou do ucha. Veľký záujem bol tiež o audio podobu knihy britského spisovateľa Paula McKennu Okamžité sebavedomie, jedného z popredných autorov kníh o sebazdokonaľovaní. Najpopulárnejšími českými titulmi boli Dobytí severního pólu – dramatizácia Divadla Járu Cimrmana, Vykoupení z věznice Shawshank načítané Oldřichom Kaiserom a klasika od Leva Nikolajeviča Tolstoja Anna Karenina v originálnej rozhlasovej nahrávke z roku 1967 v podaní popredných českých hercov.

angličtina do auta s beatles        Tančírna do ucha        Okamžité sebevědomíInternetový obchod knihynapocuvanie.sk, špecializovaný e-shop s audioknihami, prevádzkuje vydavateľstvo Kniha do ucha, s. r. o. V uplynulom roku vydalo niekoľko audiokníh v slovenčine: Piate ročné obdobie od Mariána a Martina Geišbergovcov, Príbehy Daniila Charmsa, Dve poviedky o láske Ivana Bunina, Apáku a mamáku od Kolomana Kocúra, Láskavé rozprávky od Branislava Jobusa a Všetko alebo nič od Evity Urbaníkovej.

Viac informácií nájdete na www.knihynapocuvanie.sk a www.knihadoucha.sk.
 

Zdroj: Tisková zpráva vydavatelství Kniha do ucha