Audioknihy.net - Poslech audioknih od Tympana v kině BIO OKO - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Poslech audioknih od Tympana v kině BIO OKO

datum Pá 7 leden 2011, 11:32:42 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Pozvánky

Nový pravidelný cyklus zve k poslechu audioknih! Je zvykem, že se běžná kina věnují většinou audiovizuální tvorbě. To ovšem neplatí v případě kina Bio Oko. 

 

Od nového roku pro své návštěvníky přichází s novým cyklem Bio Ucho, který se zaměří na díla, které neobsahují ani jeden pohyblivý obrázek. Cyklus Bio Ucho, organizovaný ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum, se totiž bude věnovat audioknihám, tedy zvukovým nahrávkám literárního díla. Ať namluveným jedním či více hlasy nebo plně zdramatizovaným.
 
Bioucho
Foto: zdroj facebook Tympanum
 
 

Z diváka posluchačem

V některých státech západní Evropy a USA jsou audioknihy běžné přes tři desetiletí, u nás se prosazují teprve posledních pár let, nicméně jejich obliba rok od roku stoupá. Bio Ucho by rádo tento trend podpořilo vytvořením nového formátu, kdy intimní poslech knihy přenese do veřejného prostoru, kde návštěvníci kin (v tomto případě posluchači) budou mít možnost společně poslouchat na kvalitním kino ozvučení v příjemném prostředí zvukové nahrávky knih.
 

Světelná intimita a obsluha v sále

V rámci cyklu Bio Ucho dojde k několika změnám v provozu kina. Sál kina bude pro tuto příležitost speciálně světelně uzpůsoben. Intimita poslechu bude podpořena speciální instalací atmosférických lampiček. Bude se dokonce obsluhovat i v sále. Posluchači budou mít tedy maximálně pohodlí a mohou se tak soustředit na poslech. Sál kina či foyer bude navíc vyzdoben (pokud to povaha díla dovolí) ilustračními fotografiemi či ilustracemi vztahující se k originálnímu literárnímu dílu.
 

Pravidelně za snížené vstupné

Bio Ucho bude zpravidla jednou měsíčně přinášet novinky na scéně audioknih. Vstupné bude 50 Kč.
 

Část první: Tracyho tygr

První díl cyklu Bio Ucho se bude konat v neděli 9. ledna od 18.00 a bude se věnovat nedávno vydané nahrávce americké kultovní novely s mimořádným hereckým obsazením Tracyho tygr. Audiokniha vydavatelství Tympanum znovu připomene půvabný příběh Thomase Tracyho, newyorského mladíka, ke kterému se jednoho dne připojí jako stálý společník tygr, na něhož mladík už od dětství čeká, aby v něm probudil lásku k dívce Lauře a naučil ho dalším důležitým věcem, jež potřebuje ke své proměně v muže. Nahrávka vznikla podle knihy Williama Saroyana Tracyho tygr, která u nás vyšla poprvé v roce 1980 za tehdejší osobní účasti Williama Saroyana (ten v kině osobně nebude). Toto vydání bylo doplněno známými ilustracemi Jiřího Šalamouna, kterými je opatřena i audioknižní vydání. Obsazení hlasů zahrnuje Vojtěcha Dyka, Marthu Issovou, Arnošta Goldflama, Ivana Trojana a další. Režie Jan Jiráň, hudba Dominik Renč, vypráví Lukáš Hlavica. Celková délka poslechu je 2 hodiny a 13 minut.
 

A dále

V únoru se „kino posluchači“ mohou těšit na půlnoční poslech audio verze knihy Čarodějův učeň. Přesný čas a datum bude upřesněn během ledna 2011.

 

ZDROJ: Kino Aero

Bioucho

Foto: zdroj facebook Tympanum