Audioknihy.net - Hledáme ztracené rozhlasové hry! – O novém projektu Panáčka v říši mluveného slovaP - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Hledáme ztracené rozhlasové hry! – O novém projektu Panáčka v říši mluveného slovaP

datum St 12 leden 2011, 14:08:49 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Projekt rozhodně není nový, chceme jej ale připomenout: nemáte doma magnetofonové pásky s mluveným slovem? Nebo nevíte, co na páskách je? ....

.... Kontaktujte nás na adrese mluveny{tecka}panacek{zavinac}seznam{tecka}cz – možná máte natočenu hru, literární pásmo nebo četbu, která už v oficiálních archívech neexistuje!

Přemysl Hnilička

 

Jedním z témat, které mne jako fanouška mluveného slova trápí a nutí mne znovu a znovu se k němu vracet, je pátrání po rozhlasových hrách, které byly smazány; ať už v letech padesátých, sedmdesátých, osmdesátých či i v letech po Listopadu 1989. Především v létech šedesátých byly natočeny vynikající rozhlasové hry s prvotřídním obsazením; ani to je však nezachránilo před barbarskou likvidací – ať už bylo důvodem téma hry, jméno autora či režiséra nebo protagonisty.Na toto téma už na Panáčku vznikl článek, mezi záznamy na této webové stránce najdete mnoho her, jejichž záznamy končí prostým a smutným „smazáno“; bylo tedy načase udělat něco pro to, aby se tento stav změnil.

Mnoho posluchačů si už v letech šedesátých mohlo natáčet nejen hudbu, ale i mluvené slovo; co když na některé z pásek, na něž se doma práší, nalézá se vzácný kus, který v Českém rozhlase chybí? Na tuto možnost upozorňuje naše výzva, kterou jsem rozeslal včera na několik adres (Lidové noviny, MF Dnes, A2, Literární noviny, Týden, Reflex, Týdeník Rozhlas, Český rozhlas, Brněnský týdeník, Brněnský deník a další) a také několika redaktorům Českého rozhlasu, kteří – doufám – také zareagují.

 

Pokračování v článku Přemysla Hniličky

 

ZDROJ: Panáček v říši mluveného slova