Audioknihy.net - Audioknihy, do kterých má cenu se zaposlouchat - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Audioknihy, do kterých má cenu se zaposlouchat

datum Po 17 leden 2011, 12:20:42 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Podívejte se na web Nekultura.cz, kde naleznete typy od J.K. Schmiedtové na audioknihy.


Když si – jak se tak říká – ujíždíte na mluveném slovu a chcete na něj psát recenze, brzy zjistíte, že se stále točíte kolem toho samého – dobrý výběr textu, pak jeho úprava nebo dramatizace, režisér, co umí v přesném detailu zachytit atmosféru, a herci, kterým k charakterizaci postav bohatě postačí pouhý hlas, ovšem kultivovaný – většinou. Celou věc neulehčuje ani ten fakt, že špatnou poslechovou knihu zkrátka nikdy nedoposloucháte. Když vás nezaujme, někde hluboko ve vás se aktivuje nelítostný pud sebezáchovy: přestanete vnímat, a hotovo, konec – je vymalováno a recenze v nedohlednu.

Naštěstí ale, a to nejen pro všechny fandy audioknih, byl poslední rok na dobré mluvené slovo bohatý, a tak je problém najít si na poslech všech těch novinek čas. Ačkoliv totiž lze při této aktivitě vařit, žehlit nebo uklízet, mnohahodinové romány na jeden zátah prostě nezvládnete, i když byste stokrát rádi.

Vydavatelství Radioservis pravidelně zásobuje trh nahrávkami ze Zlatého fondu Českého rozhlasu. Některé z nich patří skutečně k tomu nejlepšímu, co kdy bylo v rámci mluveného slova nahráno. Jiné sice nejsou po technické stránce úplně dokonalé, ale na druhou stranu posluchači přibližují titul, který by jinak sám nepřelouskal anebo by se o něj rovnou ani nezajímal, a to se taky počítá...

Přečtěte si tipy na audioknihy, které autorka uvádí.

Celý článek : Audioknihy, do kterých má cenu se zaposlouchat

 

Milostný dopis psaný klínovým písmem  Rozum a cit  Zvuková kronika  Toulky českou minulostí