Audioknihy.net - Zdeněk Svěrák představil Pana Buřtíka a pana Špejličku... - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Zdeněk Svěrák představil Pana Buřtíka a pana Špejličku...

datum Po 7 březen 2011, 12:19:02 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Novou audioknihu SUPRAPHONu Pan Buřtík a pan Špejlička (SU 6139-2) představil ve středu 23. února její autor herec, scenárista a prozaik Zdeněk Svěrák.

V loňském roce vydal Albatros s velkým úspěchem knihu Zdeňka Svěráka Pan Buřtík a pan Špejlička. Dva příběhy komických přátel napsal Zdeněk Svěrák kdysi svým malým dětem, poslední povídku dokončil dodatečně v minulém roce pro knižní vydání.


Žertovné příhody legračních druhů jsou určeny všem dětem, snadno jim však podlehnou i dospělí, protože řada jinotajů hovoří jenom k nim. Hravost a vtip Svěrákových nápadů uchvátí a jeho způsob sdělení pobaví všechny generace.
Autor je v tomto případě jedinečným a nejlepším interpretem nové audioknihy. Mluvené slovo zde vhodně doplňuje hravá hudba Jaroslava Uhlíře. audioknihu, tak jako knižní vydání, doprovází ilustrace Jiřího Votruby.
Při křtu premiérově zazněla i píseň Pan Buřtík a pan Špejlička s hudbou Jaroslava Uhlíře.

 

Video ze křtu na webu YouTubeS vydavatelstvím Supraphon spolupracuje Zdeněk Svěrák od roku 1977, kdy na gramofonových deskách začaly vycházet nahrávky her Divadla Járy Cimrmana. V roce 2007 převzali Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak za 1 060 000 prodaných zvukových nosičů Milionovou desku Supraphonu. Na podzim roku 2010 vydal Supraphon v kompletu sedmnácti CD všech patnáct her Divadla Járy Cimrmana (SU 6125-2), které jsou navíc doplněny i o dosud nevydané nahrávky.


S úspěchem vyšly v autorské interpretaci na CD i Svěrákovy knihy: Povídky (SU 5933-2) a Tatínku, ta se ti povedla (SU 5439-2).