Audioknihy.net - Audiokniha roka 2010 - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Audiokniha roka 2010

datum St 23 březen 2011, 12:26:18 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Absolútnym víťazom súťaže Audiokniha roka 2010 je Vykoupení z věznice Shawshank.www.artforum.sk/

– Absolútnym víťazom súťaže Audiokniha roka 2010 sa stala audiokniha Stephana Kinga Vykoupení z věznice Shawshank, ktorú vydalo vydavateľstvo Tympanum a načítal Oldřich Kaiser. Podľa rozhodnutia poroty sú ďalšími najlepšími audioknihami roka 2010 Tracyho Tyger Williama Saroyana od vydavateľstva Tympanum, Spratek od Torey L. Hayden, ktorú vydalo vydavateľstvo Portál a Príbehy Daniila Charmsa od vydavateľstva Kniha do ucha. Cenu poslucháčov získal titul Apáka a mamáka autora Kolomana Kocúra od vydavateľstva Kniha do ucha v interpretácii Borisa Farkaša.


Súťaž Audiokniha roka 2010 o najlepšie audioknihy, ktoré boli vydané na slovenskom a českom trhu v roku 2010, vyhlásilo Kníhkupectvo Artforum v spolupráci so slovenským vydavateľstvom audiokníh Kniha do ucha. Desať slovenských a českých vydavateľstiev nominovalo spolu 18 titulov. O poradí audiokníh rozhodla porota na čele s predsedom Vladimírom Michalom, majiteľom kníhkupectva Artforum a členmi, ktorými boli spisovateľka Monika Kompaníková, redaktorka časopisu .týždeň Elena Akácsová, redaktorka Slovenského rozhlasu Zuzana Belková, Tomáš Ulej z denníka Sme, karikaturista Martin Shooty Šútovec a hudobník Marián Bene Benkovič. Cena poslucháčov vzišla z hlasovania na stránke inforum.artforum.sk. Výsledky boli oficiálne vyhlásené 22. marca 2011 v priestoroch Kníhkupectva Artforum na Kozej ulici 20 v Bratislave. Mediálnymi partnermi podujatia boli časopis .týždeň a internetová mediálna spoločnosť Centrum Holdings.

Výsledky súťaže Audiokniha roka 2010:

Absolútny víťaz – Najlepšia audiokniha roka 2010
Stephen King: Vykoupení z věznice Shawshank, číta Oldřich Kaiser, vydalo Tympanum

Najlepšie audioknihy roka 2010
William Saroyan: Tracyho tygr, čítajú Vojtěch Dyk, Martha Issová, Lukáš Hlavica, Jiří Lábus, Ivan Trojan, Josef Abrhám, Ilja Racek, Jiří Schmitzer, Arnošt Goldflam, vydalo Tympanum
Torey L. Hayden : Spratek, číta Simona Babčáková, vydal Portál
Daniil Charms: Príbehy, číta Dado Nagy, hudba Juraj Dobrakov, vydala Kniha do ucha

Cena poslucháčov

Koloman Kocúr: Apáka a mamáka, číta Boris Farkaš, vydala Kniha do ucha

Fotografie:ZDE

 

Audiokniha roku