Audioknihy.net - Oblíbené bajky a nebajky, básničky, říkadla a písničky Jiřího Žáčka jako audiokniha - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Oblíbené bajky a nebajky, básničky, říkadla a písničky Jiřího Žáčka jako audiokniha

datum Čt 24 březen 2011, 11:40:28 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Projekt Audioknihy.net je partnerem nově vycházející audioknihy Aprílová škola.

Vojtěch Dyk s Martinem Písaříkem v Aprílové škole

Oblíbené bajky a nebajky, básničky, říkadla a písničky Jiřího Žáčka vydává Supraphon jako audioknihu.

Málokteré vydavatelství se tak jako Supraphon programově věnuje vydávání CD pro dětského posluchače. V promyšleném dlouhodobém plánu přináší nahrávky zábavné, zajímavé i inspirativní, pohádky, naučné příběhy, propojující zábavu s poučením i poezii pro děti.

Nahrávka Aprílové školy Jiřího Žáčka rozesměje a potěší jazykovým vtipem. Některé z básní jsou zhudebněny a nazpívány herci Vojtěchem Dykem, Martinem Písaříkem, Lucií Pernetovou s velkým nadšením a pochopením básníkova smyslu pro nesmysl. Herci a zároveň zpěváci si stejně jako autor pohrávají se slovními hříčkami, obrazovostí jednoduchých a zároveň pronikavě bystrých žertů. Vznikla nahrávka, která pobaví svou rozverností a veselou náladou.  

 „Děti čtěte, vzdělávejte se a až vás to nebude bavit, můžete si pustit literaturu z CD. Když si pustíte Aprílovou školu, tak uslyšíte, jak zábavné může být to, čemu se říká poezie.“ vzkazuje posluchačům Aprílové školy Vojtěch Dyk. Martin Písařík o své práci na nahrávce prozradil: „Tyhle básničky pro děti musí bavit nejen děti, ale i dospělé. Při nahrávání jsem se občas sám rozesmál nad čteným textem. Je to totiž poezie hravá, vtipná a chytrá.“

 

aprilova skola Aprílová škola vyšla již v mnoha tisícových nákladech, poprvé v roce 1978 u nakladatelství Albatros. Dostala se do čítanek, nezestárla, tak jako nemůže zestárnout schopnost dětského vidění světa jejího autora.Supraphon tento literární evergreen poprvé v audiopodobě nabídne 25. 3. 2011.
recitují a zpívají: Vojtěch Dyk, Lucie Pernetová, Martin Písařík, Radka Tesárková a Natálka Havlová
režie: Dimitrij Dudík
hudba: Petr Mendel


 

 

Zdroj: Supraphon