Audioknihy.net - Sherlock Holmes od Radioservisu posedmé - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Sherlock Holmes od Radioservisu posedmé

datum Pá 29 duben 2011, 17:53:07 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Slavný spisovatel Arthur Conan Doyle a jeho ještě slavnější detektiv Sherlock Holmes se dočkali sedmého vydání audioknižních povídek. Založilo se o to vydavatelství Radioservis.

Traduje se, že sir Arthur Conan Doyle začal literárně tvořit ve volných chvílích, kdy čekal na pacienty ve své ordinaci. Jestli pak při vyšetření používal i deduktivní metodu, kterou proslavil ve svých detektivních příbězích, to se již neví. Ví se však, že právě tuto metodu odpozoroval za medicínských studií od svého profesora, který si s potěšením pohrával s úsudky o svých pacientech při jejich první návštěvě.

Stejně jako Sherlock Holmes vynikal Doyle v ledasčem, vedle medicíny a literatury se věnoval historii, zabýval se sportem, byl reformátorem právního systému, a dokonce se několikrát osvědčil jako detektiv.

 

Audiokniha Slané případy Sherlocka Holmese 7

 

První detektivní román vydal Doyle v roce 1887, jmenoval se Studie v šarlatové a poprvé v něm představil slavnou dvojici – geniálního detektiva Sherlocka Holmese a jeho věrného přítele a zároveň vypravěče Holmesových případů doktora Watsona. U čtenářů zabrala však až druhá kniha Znamení čtyř. Po ní následovala výhodná objednávka Strand Magazinu na sérii povídek s Holmesem. Doyle nakonec těchto povídek napsal celkem šestapadesát a na jejich zápletkách se učili řemeslu další detektivní autoři, zatímco některé Holmesovy detektivní postupy prý přebírali policisté ze slavného Scotland Yardu. Příběhy byly tak úspěšné, že se na Strand Magazine stály fronty.

Je paradoxem, že povídky, které mu vynesly největší úspěch, psal Doyle kvůli obživě. A protože ho odváděly od psaní vážné literatury, pokusil se – věren svému žánru – Sherlocka Holmese zabít. Rozhořčené protesty čtenářů, a dokonce samotné královny Victorie ho však přiměly – i když odolával dlouhých deset let – Holmese vrátit mezi živé

Zdroj: Radiservis

Audioknihu naleznete i v našem rozcestníku.


Pokud by Vás zajímaly ještě další vydané povídky, nahlédněte na následující:

 

 Sherlock Holmes 1Sherlock Holmes 2Sherlock Holmes 3Sherlock Holmes 4Sherlock Holmes 5Sherlock Holmes 6

 

 

Také si můžete na stránkách vydavatelství Radioservis zakoupit sadu 1-5 dílu výše zmíněných příběhů Sherlocka Holmese za zvýhodněnou cenu. Více se dozvíte ZDE.


Přejeme příjemný poslech!