Audioknihy.net - Knižní bestseller Martiny Formanové Skladatelka voňavého prádla - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Knižní bestseller Martiny Formanové Skladatelka voňavého prádla

datum St 4 květen 2011, 06:37:58 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

Audioknihu, která nyní vychází jako u Supraphonu načetla Tatiana Vilhelmová. Následující článek je od Lucie Asenové.

Mladá krásná dívka se seznámí s nejslavnějším českým zpěvákem, Karlem Gottem, při jednom z jeho koncertů v Brně. Odjede s ním do Prahy a prožije řadu let po jeho boku. Současně, kromě niterného zákulisí českého showbyznysu a světa modelingu, studuje na Famu scenáristiku.
 
prádlo
 
Martina, inteligentní a půvabná žena, citlivě reaguje na všechny vnější podněty tak zářivého a vzrušujícího světa, který se postupně hroutí před očima a z jejích představ o krásném životě s panem Božským zůstávají trosky. Aby se znovu postavila na vlastní nohy, odjede za sestrou do USA, kde se živí jako uklízečka a zároveň dopisuje svou diplomovou práci. Při jejím dokončování se seká s režisérem Milošem Formanem, dalším osudovým mužem svého života. Na opačném konci světa začíná žít druhou etapu výjimečného života, dovršeného šťastným narozením vytoužených dětí.
 
Svůj mimořádný osu vypráví Martina Formanová s nevšední upřímností a se sympatickým nadhledem a humorem, zároveň ohleduplně ke všem aktérům. Cítíme, že Martina nic nepřizpůsobuje vlastním spisovatelským ambicím, přičemž pravdivost její zpovědi je fascinující.
 
 
Knihu Skladatelka voňavého prádla v roce 2002 vydalo nakladatelství Petrov a následně v roce 2009 nakladatelství Eroika. Audiopodoba této úspěšné knihy vznikla letos v únoru v interpretaci Tatiany Vilhelmové u společnosti Suprafon.
 
Zdroj: Babinet.cz