Audioknihy.net - Audio a knihovny - další část - Článek
 
 Známe vítěze o NEJ OBAL audioknih


40 audioknih, 4 vydavatelství a kdo získal ocenění NEJ obal? My už to víme!

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Audio a knihovny - další část

datum St 25 květen 2011, 14:57:30 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Postřehy

A těmi dalšími jsou Jiřín, Osičky a Frýdek-Místek.

Zvukové knihy

V hudebním oddělení v místecké knihovně nabízíme našim čtenářům cca 250 titulů mluveného slova na CD / SEZNAM / Výběr audioknih je pestrý a určitě si vybere každý. Pro nejmenší děti jsou to pohádky, říkanky a večerníčky, pro dospělé poezie, dramatizace knih – beletrie.

Obliba audioknih – nejen v Česku – rapidně roste. Někdo je poslouchá při jízdě autem místo hudby a zpravodajství. Jiní je mají jako alternativu k nudnému televiznímu programu. Další zkrátka preferují takovéto vnímání literatury – nejen proto, že při něm mohou vykonávat různé domácí práce, ale i proto, že v dnešní době plné osaměle žijících lidí je tak alespoň možno slyšet něčí hlas.

Trh s audioknihami se dobře usadil v anglosaských zemích, ale jinde (také v České republice) má budoucnost teprve před sebou. V USA v roce 2006 objem prodejů audioknih činil téměř 1 miliardu dolarů. Podle průzkumů v roce 1985 si občas audioknihu poslechlo pouze 8% Američanů.

V Česku se trh s audioknihami pomalu rozjíždí. Vydavatelství Popron Music ve spolupráci s Audiostory ( www.audiostory.cz ) a Fonia vydali od září 2006 v edici KNIHY DO UCHA již 60 titulů zvukových knih. Vzhledem k počtu 18 000 vydaných titulů knih v roce 2007 je to sice malé číslo, ale je jisté, že s rostoucí oblibou audioknih u čtenářů-posluchačů se bude trh se zvukovými knihami v České republice rozvíjet. Zcela určitě se bude obdobně jako ve světě rozvíjet prodej zvukových knih na internetu. Můžete také vyzkoušet www.zvukoveknihy.cz

Na loňském knižním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem proběhl k tématu vydávání audioknih seminář. Trend, který byl zaznamenán v USA, potvrdila podobně vzrůstající čísla také v Evropě. Evropský trh nelze s americkým srovnávat, ale určitý posun v rostoucí oblibě zvukových knih byl již zaznamenán např. ve Velké Británii či v Německu. V Německu je v současnosti na trhu celkem 20 000 titulů zvukových knih. Pro porovnání, nabídka tištěných knih zde činí přibližně 750 000 titulů.

Zdroj: Městská knihovna Frýdek - Místek

 

 Také na nás odkazují Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně

A na nše desatero i Obecní knihovna Osičky