Audioknihy.net - Dick Francis a jeho Hrozba - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Dick Francis a jeho Hrozba

datum Čt 7 červenec 2011, 17:21:42 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Hrozba je novinka od vydavatelství Radioservis. Hlavní hrdina Andrew Douglas pomáhá jako odborník na únosy obětem i jejich blízkým při sjednávání výkupného i později po únosu, protože ani pak často problémy nekončí...

Dick Francis (Richard Stanley Francis) se narodil 31. října 1920 v městečku Lawrenny v jižním Walesu. Od 15 let jezdil jako žokej dostihy, slibnou kariéru ale brzy přerušila druhá světová válka - v roce 1939 narukoval do Královského letectva jako letecký mechanik, později se stal pilotem bombardéru. Po válce se vrátil na dostihovou dráhu, od roku 1948 do roku 1956 byl profesionálním žokejem. Po ukončení závodní dráhy působil jako dopisovatel London Sunday Express. Svůj první detektivní román z dostihového prostředí Smrt favorita (Dead Cert) vydal v roce 1962.

Román měl úspěch a Dick Francis dále vydával jednou ročně novou knihu, na kterou se s napětím čekalo. Svou činnost na nějakou dobu přerušil v roce 2000 po smrti své ženy, poslední tři romány pak napsal společně se svým synem Felixem. Dick Francis zemřel jako devětaosmdesátiletý 14. února 2010.

Čeští čtenáři si detektivky Dicka Francise oblíbili především díky překladům Jaroslavy Moserové - Davidové.

 

Francis Dick - Hrozba

 

V audioknize Hrozba od Radioservisu hrají: Pavel Soukup, Petr Pavlovský, Ilona Vaňková, Milan Rybák, Tomáš Šolc, Josef Nechutný, Zdeněk Mucha, Jindřich Kout, Miroslav Popek, Jan Gross, Marcela Ekrtová a další.

Celkový čas CD mp3: 4 hodiny 38 minut

Zdroj: Radioservis a.s.

Audioknihu naleznete i v našem rozcestníku.