Audioknihy.net - Udělej mi tichoučko - audiokniha od bratří Krausů - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Udělej mi tichoučko - audiokniha od bratří Krausů

datum St 2 listopad 2011, 16:03:31 autor payka kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Znáte humorné knihy Ivana Krause pojednávající o rodinném prostředí domácnosti Krausů? Pokud ano, pak Vás jistě potěší, že vyšla již třetí audiokniha, na které tyto humorně popsané zážitky převádí do auditivní formy jak sám Ivan Kraus, tak i jeho bratr Jan.

Jan a Ivan Krausovi se v září sešli na divadelních prknech pražské Violy, kde společně předčítali z knihy Udělej mi tichoučko. Bratři vypráví své zážitky z dětsví, které v době dospívání tehdejším chlapcům jistě nebyly k smíchu, avšak po letech se na věci dokáží podívat s odstupem a díky svému vypravěčskému talentu dělají z životních situací komedii, u jaké nelze odolat smíchu.

Udělej mi tichoučko

„Uslyšíte povídky o naší rodině, které se ke mně "vracely" samy, nečekaně a tak svobodně, jako jsem se i já mohl svobodně a nečekaně vracet zase domů,“ prozradil Ivan Kraus.

Veselé příběhy velké a velmi originální rodiny Krausovy interpretují oba sourozenci o to věrohodněji, že oni sami byli hrdiny a účastníky většiny úsměvných příhod. Zvukový záznam tak zachytí i autentické vzpomínky a komentáře obou bratrů. Ke společnému vystoupení známý spisovatel dodává :

„S mým bratrem Janem jinak nespolupracujeme. Toto nahrávání je výjimka. Bavíme se společně a jsme rádi, když naše zábava zaujme i publikum.“

Bratři Krausovi
 

O audioknihách kdysi prohlásil Jan Kraus:

"Audioknihy a mluvené slovo na CD jsou podle mě nadějnou perspektivou zejména do auta. V dobách, kdy v autě trávíme víc a víc času, jsou tak jednou z možností, jak si z nechutně promrhaného času udělat příjemné chvilky. Navíc s tak dobrou audioknihou, jakou uděláme my, se budete těšit i na dopravní zácpu. Bude to lék."

Načež bratr Ivan Kraus dodal:

„K mluvenému slovu a audioknihám mám skvělý vztah. Rád poslouchám cokoli, pokud to nejsou jen prázdná slova.“

Jan Kraus

Ivan Kraus

 

Audiokniha Udělej mi tichoučko vyšla 24.10.2011 pod vydavatelstvím FONIA.

Nahrávka je na jednom CD a trvá 1 h 9 min.

Nalézt ji můžete i v našem rozcestníku.

 

Jan a Ivan Krausovi se na nahrávání sešli již už potřetí. Z jejich předchozích dvou setkání vznikly audioknihy: Číslo do nebe a To na tobě doschne.

Udělej mi tichoučko     To na tobě doschne      Číslo do nebe