Audioknihy.net - Mafia na Slovensku od Gustáva Murína na audioknihe - Článek
 
Prozkoumejte audioknižní desatero

DesateroZaujalo Vás naše desatero? Chcete se dozvědět více? A chcete si jej prohlédnout? Máte šanci...

Chci vědět víc

Přihlásit se
Hledat

supraphon  


Mafia na Slovensku od Gustáva Murína na audioknihe

datum Pá 4 listopad 2011, 08:13:29 autor Bety kategorie_obrazek Kategorie Novinky

Vydavateľstvo Kniha do ucha vydalo prvú časť audioknihy Mafia na Slovensku od Gustáva Murína. Dokument mapujúci kraľovanie mafiánskych bossov v 90-tych rokov načítal Peter Sklár v réžii Juraja Černého. Autorom obalu je Juraj Radošovský. Vydanie druhej časti audioknihy je plánované na koniec tohto roka.

Mafia na Slovensku I.

Osudy bossov Černákovej éry
 
 
 
Kniha „MAFIA NA SLOVENSKU - Osudy bossov Černákovej éry“ vychádza predovšetkým z už oficiálne zverejnených zdrojov, ako sú články v novinách a časopisoch, tlačové správy najmä agentúr TASR a SITA a zverejnené  vyjadrenia  polície,  súdov aj podozrivých a ich obetí. Neponúka  teda žiadne  verejnosti neznáme odhalenia.  Naopak, ponúka  unikátny mediálny obraz  toho, čo sa u nás dialo v súvislosti s organizovaným zločinom a jeho prepojením na podnikateľské aj politické kruhy v 90. rokoch. V audioverzii  je pre lepší poslucháčsky zážitok pôvodný rukopis  krátený a v dôležitých častiach aktualizovaný.
 
mafia
 
Gustáv Murín (1959)
Doteraz vydal 27 kníh, mnohé z nich boli preložené  do viacerých jazykov. Od roku 1978 publikoval  viac ako 1500 článkov vo viac ako 50-tich periodikách na Slovensku i v zahraničí. Za titul Mafia na Slovensku dostal v roku 2009 cenu Panta Rhei Awards za najpredávanejšiu knihu na Slovensku. Je prezidentom Slovenského centra PEN.
 
Peter Sklár (1968)
Je absolventom pražskej DAMU. Ako dieťa bol členom Detskej rozhlasovej družiny, neskôr účinkoval  v divadlách Ludus, GUnaGU, A.ha, Štúdio L+S, D-dur. Jeho hlas často počuť v mnohých dabovaných filmoch i seriáloch. Bol jednou z výrazných postáv v skeč-šou SOS na STV, neskôr v Mafstory na TV JOJ, kde dodnes stvárňuje postavu Aliho. Má rád thrillery, sci-fi, a tvorbu Umberta Eca; knihy, kde je silný príbeh. Žije v Šenkviciach a vychováva dvoch synov, Mateja a Michala.

Audioknihy vydavateľstva Kniha do ucha nájdete napríklad v internetových obchodoch knihynapocuvanie.sk, martinus.sk, gorila.sk, elegenda.sk, podvrskom.sk a v ďalších e-shopoch na Slovensku i v Českej republike, či v sieti kníhkupectiev Artforum, Panta Rhei a v nezávislých kníhkupectvách.